V novém Assasin's Creed bude několik inovací, jak ukazují nová gameplay videa

Assassin's Creed Syndicate to má po velkém neúspěchu hry Assassin's Creed Unity velmi těžké. Vývojáři ze studia Ubisoft Québec se nám tedy neustále snaží dokázat, že nový díl bude dostatečně inovativní, aby napravil pošramocenou pověst této obří série. Již víme o kočárech, háku, ale ve hře se toho objeví více. Nový gameplay nám něco z toho více ukázal.

Assasin´s Creed Syndicate

Assasin´s Creed Syndicate FOTO: Ubisoft Entertainment

Brutální souboje nám v sérii Assassin's Creed nejsou cizí. Veteráni si jistě pamatují skvělá bojová zakončení následovaná po vykrytí nepřátelského útoku a jeho následném opětování. Přitom zakončit boj skvělou scénkou nebylo nutné pouze na jednom, ale rovnou na dvou nepřátelích. Nový  Assassin's Creed však nebude lpět pouze na dvou, ale tímto způsobem bude možné „popravit“ rovnou celou skupinku a brutalitou tedy rozhodně šetřit nebude.

Assassíni sice nikdy nebyli zrovna šetrní ke zvířatům (jen si vzpomeňte na Connora a jeho zálibu v lovech), ale ke koňům se vždy chovali hezky. Jacob a jeho sestra Evie to ale změní a nově bude možné střílet i po koních. Je to logické, vzhledem k přidání vozů jakožto plnohodnotný herní prvek. Samotný vůz nesestřelíte, ale můžete zabít jeho koňské spřežení. Pokud se vám zabíjení koňů příčí, tak je také možné zastřelit pouze řidiče. Toho trefit je ale samozřejmě o něco těžší.

Koně ale budou také větší drsňáci, a pokud zrovna pojedete ve voze a před vámi se objeví nepřítel, není jediný problém ho srazit a uštědřit mu ránu kopyty.

I když bude nový Assassin's Creed plný brutálních bojů, tak nebude chybět ani stealth. K tomu se také vážou nové inovace. Jednou z nich je klasická možnost schovat mrtvého nepřítele do hromady sena, ale nyní ho můžete i vytáhnout zpátky. To se může hodit pro případné odlákání nepřátel. Ty ale můžete nově odlákat i více způsoby. Nepřátelé budou vnímavější a hodíte-li na zem dýku, tak půjdou tento zvuk prošetřit. Tímto způsobem je můžete klidně nalákat na místo, ze kterého se díky možnosti na ně shodit různé bedny, už nemusí vrátit. Prostředí v novém Assassin' Creed má být celkově reaktivnější, což vám otevírá více způsobů pro masakrování nepřátel.

Novou celkem morbidní inovací je možnost vidět, jak váš assassín umírá. Dříve se jednoduše ukázal nápis DESYNCHRONIZED. Nyní se ale podíváte se na svou smrt v celé její „kráse“ a až poté vám dá hra známým nápisem jasně najevo, že je konec.

Vývojáři samozřejmě ani nemohli minout možnost se pochlubit svým světem. V tom se objeví budovy ve své skutečné velikosti (jak tomu bylo v Unity), ale nešetřilo se ani na detailech. Po městech tedy můžete vidět různé plakáty a reklamy, zároveň si můžete užít plynutí hustého smogu z továren.

Poslední inovací je možnost řešit situaci více způsoby. Pro ukázku si vývojáři vybrali scénu s templářkou Bloody Norou. Ve hře dostanete za úkol ji zabít. Nora se objevila i v dřívějším gameplayi, kde se jí podařilo utéct. Zde ji ale vývojáři zabijí ještě před tím, než zapřáhne vůz. To nejen změní obtížnost mise, ale také situaci, která po jejím splnění nastane.

Assassin's Creed Syndicate vyjde 23. října na konzolích Xbox One a PS4. Na PC dorazí také, ale později. Pokud se na něj těšíte, tak určitě neuškodí shlédnout nedávno sdílené hodinové záběry ze hry, jak o tom informoval server vg247.com.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V novém Assasin's Creed bude několik inovací, jak ukazují nová gameplay videa

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.