Project CARS se na Wii U nakonec nepodívá. Konzole není dostatečně výkonná

Závodní hra Project CARS byla plánována na všechny konzole současné generace, Nintendo Wii U nevyjímaje. Což bylo docela překvapivé, protože je obecně známo, že konzole od Nintenda nedosahuje takového výkonu, jak konkurence. Proto bylo zajímavé sledovat, jak se s tím vývojáři ze Slighty Mad Studios poperou. Bohužel bitvu se slabším hardwarem prohráli a Project CARS prozatím na konzolích od Nintenda neuvidíme.

Project CARS

Project CARS FOTO: Slightly Mad Studios

Hlavním důvodem je připravovaná konzole Nintendo NX, na kterou se vývojáři rozhodli počkat, aby nemuseli radikálně zmenšovat detaily na hře. Podle serveru polygon.com dokázali Wii U verzi rozjet v rozlišení 720p a 23 snímcích za sekundu, což zdaleka není uspokojující pro dnešní hráče.

Otázkou je, kdy se oficiálně oznámí konzole Nintendo NX, o které toho zatím víme velmi málo. Takže se nakonec může stát, že už se vývoj Project CARS na NX nevyplatí a Slighty Mad Studios vyrukují rovnou s druhým dílem, který nedávno oznámili.

„I přes velikou snahu již nadále nebudeme aktivně vyvíjet Wii U verzi hry. Projekt nesplňuje naše vlastní standardy ani naši vizi, kterou jsme měli připravenou speciálně pro tuto platformu,“ řekl zástupce firmy Bandai Namco, která vydává Project CARS. „Omlouváme se našim Nintendo fanouškům, dodal.

Project CARS vyšel po mnoho odkladech v květnu tohoto roku na PC, PlayStation 4 a Xbox One. I bez Wii U verze se mu daří velmi dobře a vývojáři chrlí jedno DLC za druhým, některá jsou placená, jiná naopak zdarma.

Témata: Project CARS
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Project CARS se na Wii U nakonec nepodívá. Konzole není dostatečně výkonná

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.