Star Wars: Knights of the Old Republic II se po 10 letech od vydání dočkal nového patche

V herním průmyslu, ve kterém je zvykem zlomit hůl nad opravováním hry po pár týdnech, bývá vydání patche i po roce od vydání pomalu zázrak. A co teprve po deseti letech. Patch pro RPG Star Wars: Knights of the Old Republic II, který přidává podporu pro Linux a Mac, Steam Workshop a konečně i širokoúhlá rozlišení, ale předvádí právě to.

Star Wars: Knights of the Old Republic II

Star Wars: Knights of the Old Republic II FOTO: Lucas Arts

Za tímto neočekáváným dárkem pro fanoušky Star Wars her stojí studio Aspyr, které si po bídných dvou dílech mlátičky The Force Unleashed ukouslo pro tentokrát (snad) konečně stravitelné sousto. Jejich patch pro kultovku od Obsidianu umožňuje spustit hru na Linuxu a Macu, přídává podporu až pro 5K rozlišení, nativní podporu širokoúhlých rozlišení, možnost hrát na gamepadu, Steam Achievementy a podporu pro Steam Workshop.

img-responsive

Star Wars: Knights of the Old Republic II | foto: Steam

Poslední jmenovaná změna navíc znamená, že nepostradatelný mód The Sith Lords Restored Content, lze nyní stáhnout přímo přes Steam. Knights of the Old Republic II vyšlo (jako některé další hry od Obsidianu) tragicky nedokončené, ale tvůrcům Restored Content módu se podařilo obsah, který se do finální verze nevešel, po dlouhých letech zrestaurovat a my tak dostali možnost zahrát si hru kompletní.

Teď je řada na prvním KotORu. Další kultovka, která je na moderních systémech tragicky nestabilní, by si to rozhodně zasloužila.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Star Wars: Knights of the Old Republic II se po 10 letech od vydání dočkal nového patche

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.