Dead Island 2 přišel o vývojáře

Jedna z her, která na nedávné E3 podezřele absentovala, byl druhý díl zombie akce Dead Island. A vypadá to, že v blízké budoucnosti se nových informací hned tak nedočkáme, protože Dead Island 2 je v současné chvíli bez vývojářů.

Dead Island 2

Dead Island 2 FOTO: Deep Silver

Zpráva o odebrání Dead Island 2 z rukou studia Yager se objevila, mimo jiné, na webu časopisu Game Informer. Vydatel Deep Silver se k situaci vyjádřil takto: „V Deep Silver jsme byli vždy odhodlaní dát fanouškům Dead Island sequel, který si zaslouží. Dnes oznamujeme, že po důkladné úvaze jsme se rozhodli rozloučit se s naším vývojářským partnerem, studiem Yager."

„Nicméně nadále budeme pokračovat v přivedení naší vize Dead Island 2 k životu. O další informace se podělíme v pozdější fázi vývoje.“

Timo Ullmann, ředitel Yager, později přidal i své prohlášení: „Tým s nadšením pracoval na tom, aby posunul Dead Island 2 na novou úroveň kvality. Avšak naše a vize Deep Silver se postupně začala lišit, což vedlo k rozhodnutí, které bylo učiněno.“

Yager, studio známé především díky vynikající příběhové TPS Spec Ops: The Line, se k vývoji pokračování relativně úspěšné zombie hry dostalo po tom, co původní tvůrci, polské studio Techland, přeběhli k Warner Bros., aby vytvořili „hru, kterou opravdu chtěli udělat, ale vydavatel ji odmítl podpořit.“ Tou hrou byl sotva průměrný Dying Light.

Vedle dalšího dílu zombie série pracovali Yager ještě na vesmírném simulátoru Dreadnought, který toto rozhodnutí podle všeho nezasáhlo a uvidíme ho na srpnovém Gamescomu. Zůstává otázka, kdo převezme otěže u vývoje Dead Island 2.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dead Island 2 přišel o vývojáře

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.