Herní obchod JRC změnil majitele

Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, po necelých třech letech prodal společnost JRC Czech, českou a slovenskou jedničku na poli prodeje videoher a herních konzolí. Pod vlastnictvím fondu GPEF II společnost zdvojnásobila svůj obrat a pro akcionáře tak prodej znamená nadstandardní zhodnocení investice. Společně s Genesis Capital prodal svůj minoritní podíl i spoluakcionář Slavomír Pavlíček. Novým vlastníkem se stala Hamaga, společnost aktivní doposud především v cestovním ruchu a developmentu. Po společnostech Profimedia a HSW Signall je to pro Genesis Capital v letošním roce už třetí úspěšný prodej.

JRC

JRC FOTO: JRC

JRC Czech provozuje v České republice kromě e-shopu síť třiceti kamenných prodejen, které jsou umístěny převážně ve velkých prémiových obchodních centrech, včetně například nákupní galerie Nový Smíchov. Dalších deset prodejen má JRC na Slovensku. S konsolidovaným obratem téměř půl miliardy korun je tak největším maloobchodním prodejcem kompletního sortimentu počítačových her a herních konzolí v ČR i v SR.

Společnost Genesis Capital odkoupila stoprocentní podíl ve firmě JRC Czech (tehdy ještě pod názvem Game Czech) v srpnu 2012 od britské skupiny Game Group Plc. Ta se v té době nacházela v obtížné finanční situaci, kterou řešila právě odprodejem zahraničních dceřiných společností. Česká firma nicméně vykazovala potenciál pro růst. Minoritním akcionářem v investici se stal Slavomír Pavlíček, původní zakladatel obchodní sítě pod značkou JRC. K užívání této značky se společnost vrátila a krátce po akvizici provedla rebranding všech obchodů.

V říjnu roku 2012 JRC Czech odkoupila zavedenou slovenskou herní značku Brloh s vlastní sítí prodejen. „Tato transakce byla jedním z několika úspěšných kroků, které jsme po našem vstupu do JRC Czech provedli. Tím dalším byla například stabilizace managementu pod novým generálním ředitelem Markem Měrkou, který zůstává na své pozici i s příchodem nového vlastníka,“ uvádí Jan Tauber, ředitel Genesis Capital.

„Akcionáři nastavili hlavní strategické cíle, poskytli kapitál na akvizici slovenských obchodů a novému managementu poskytli volnost z hlediska operativního řízení,“ říká Marek Měrka, ředitel JRC Czech. „V souladu s trendy odvětví jsme rozšířili digitální distribuci, optimalizovali produktový sortiment a skladové zásoby a snažíme se stále zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb přímo na prodejnách.“

Genesis Capital držel podíl v JRC pouhé tři roky. „Kratší investiční horizont, než je u našich investic obvyklý, je plně v souladu s původním plánem,“ vysvětluje Tomáš Čása, investiční manažer Genesis Capital, který byl odpovědný za investici z titulu člena představenstva JRC. „Zdvojnásobení konsolidovaných tržeb kombinací slovenské akvizice a organického růstu během našeho vlastnictví nám zajistilo uspokojivou výnosnost při prodeji a náš investiční záměr tak považujeme za úspěšně splněný.“

Finančním poradcem Genesis Capital při prodeji JRC Czech byla společnost CN Finance a právní služby zajistila společnost Havel, Holásek & Partners.

Prodej společnosti JRC Czech je letos už třetím úspěšným exitem Genesis Capital, resp. jeho fondu, GPEF II.  V lednu tohoto roku byla prodána společnost Profimedia, největší fotobanka ve střední Evropě, a také firma HSW Signall, přední dodavatel materiálů a technologií pro výrobu reklamy v ČR a SR.

Genesis Capital na prodej upozornila v tiskové zprávě.

Témata: JRC
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Herní obchod JRC změnil majitele

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Nejčtenější články

  1. Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících letech

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.