Herní obchod JRC změnil majitele

Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, po necelých třech letech prodal společnost JRC Czech, českou a slovenskou jedničku na poli prodeje videoher a herních konzolí. Pod vlastnictvím fondu GPEF II společnost zdvojnásobila svůj obrat a pro akcionáře tak prodej znamená nadstandardní zhodnocení investice. Společně s Genesis Capital prodal svůj minoritní podíl i spoluakcionář Slavomír Pavlíček. Novým vlastníkem se stala Hamaga, společnost aktivní doposud především v cestovním ruchu a developmentu. Po společnostech Profimedia a HSW Signall je to pro Genesis Capital v letošním roce už třetí úspěšný prodej.

JRC

JRC FOTO: JRC

JRC Czech provozuje v České republice kromě e-shopu síť třiceti kamenných prodejen, které jsou umístěny převážně ve velkých prémiových obchodních centrech, včetně například nákupní galerie Nový Smíchov. Dalších deset prodejen má JRC na Slovensku. S konsolidovaným obratem téměř půl miliardy korun je tak největším maloobchodním prodejcem kompletního sortimentu počítačových her a herních konzolí v ČR i v SR.

Společnost Genesis Capital odkoupila stoprocentní podíl ve firmě JRC Czech (tehdy ještě pod názvem Game Czech) v srpnu 2012 od britské skupiny Game Group Plc. Ta se v té době nacházela v obtížné finanční situaci, kterou řešila právě odprodejem zahraničních dceřiných společností. Česká firma nicméně vykazovala potenciál pro růst. Minoritním akcionářem v investici se stal Slavomír Pavlíček, původní zakladatel obchodní sítě pod značkou JRC. K užívání této značky se společnost vrátila a krátce po akvizici provedla rebranding všech obchodů.

V říjnu roku 2012 JRC Czech odkoupila zavedenou slovenskou herní značku Brloh s vlastní sítí prodejen. „Tato transakce byla jedním z několika úspěšných kroků, které jsme po našem vstupu do JRC Czech provedli. Tím dalším byla například stabilizace managementu pod novým generálním ředitelem Markem Měrkou, který zůstává na své pozici i s příchodem nového vlastníka,“ uvádí Jan Tauber, ředitel Genesis Capital.

„Akcionáři nastavili hlavní strategické cíle, poskytli kapitál na akvizici slovenských obchodů a novému managementu poskytli volnost z hlediska operativního řízení,“ říká Marek Měrka, ředitel JRC Czech. „V souladu s trendy odvětví jsme rozšířili digitální distribuci, optimalizovali produktový sortiment a skladové zásoby a snažíme se stále zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb přímo na prodejnách.“

Genesis Capital držel podíl v JRC pouhé tři roky. „Kratší investiční horizont, než je u našich investic obvyklý, je plně v souladu s původním plánem,“ vysvětluje Tomáš Čása, investiční manažer Genesis Capital, který byl odpovědný za investici z titulu člena představenstva JRC. „Zdvojnásobení konsolidovaných tržeb kombinací slovenské akvizice a organického růstu během našeho vlastnictví nám zajistilo uspokojivou výnosnost při prodeji a náš investiční záměr tak považujeme za úspěšně splněný.“

Finančním poradcem Genesis Capital při prodeji JRC Czech byla společnost CN Finance a právní služby zajistila společnost Havel, Holásek & Partners.

Prodej společnosti JRC Czech je letos už třetím úspěšným exitem Genesis Capital, resp. jeho fondu, GPEF II.  V lednu tohoto roku byla prodána společnost Profimedia, největší fotobanka ve střední Evropě, a také firma HSW Signall, přední dodavatel materiálů a technologií pro výrobu reklamy v ČR a SR.

Genesis Capital na prodej upozornila v tiskové zprávě.

Témata: JRC
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Herní obchod JRC změnil majitele

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.