Legendární Baldur's Gate dostane po 16 letech nový datadisk

V posledních dnech se na oficiálních stránkách Baldur’s Gate objevil záhadný odpočet, který dnes v noci došel do konce. Odhalil zbrusu nový datadisk Siege of Dragonspear pro vylepšenou edici Baldur’s Gate.

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear FOTO: Beamdog

Příběh datadisku je zasazen mezi první a druhý díl série Baldur’s Gate a tvoří jakýsi most mezi dvěma hrami. Vypráví o záhadné výpravě na ledový sever, kterou vede bojovnice známá pod jménem Shining Lady. A stejně jako vaše postava, i Shining Lady by měla být potomek bohů.

Dohromady by přídavek měl přinést celkem 25 hodin zábavy, mezi to navíc můžeme započítat čtyři nové postavy, které budete moct přibrat do vaši party, nově budete moct hrát za nové povolání – šamana. Klasikou jsou také nové předměty, jejichž číslo bude větší jak 100 a v neposlední řadě předělané uživatelské prostředí s multiplayerem napříč platformami.

Jako bonbonek se pak jeví soundtrack, o který se postará Sam Hulick. To je ten pán, který vytvořil hudbu v posledním díle Mass Effectu, jak informoval server pcgamer.com.

Jak už jsme psali na začátku, datadisk bude kompatibilní pouze s Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Cenu ani datum vydaní jsme se ale zatím nedozvěděli, ale aspoň známe platformy. Datadisk vyjde na PC, MAC, Linux, Android a iOS.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Legendární Baldur's Gate dostane po 16 letech nový datadisk

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Nejčtenější články

  1. Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících letech

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.