Přechod na Windows 10 nebude mít pro uživatele GOGu téměř žádný vliv

Pokud jste se báli, že vaše staré pecky v GOG knihovně nebudou fungovat s novým operačním systémem Microsoftu, takž už nemusíte! Dnes totiž na své stránce GOG oznámil, že velká většina her funguje i na Windows 10 a zbytek her by se měl přidat v nejbližší době.

GOG.com

GOG.com FOTO: Facebook

Když se GOG spustil v roce 2008, nejoblíbenějším operačním systémem byl Windows XP, takže se podobná situace stala v historii již několikrát a vždy bez větších problémů. Hry fungují jak na Windows 7 tak i na jeho pokračovateli s číslovkou 8.

Prozatím to vypadá velmi dobře, píšou vývojáři. Objevilo se několik malých problémů, které se ale brzy vyřeší. Ve zkratce se dá napsat, že všechny hry, které běží na Windows 7 nebo 8 poběží stejně dobře i na Windows 10. Nicméně ještě upozorňují, že vývoj operačního systému není u konce a proto se může něco změnit, co by mohlo rozhodit fungovaní her. Jak to vše dopadne, se dozvíme přesně za dvacet dnů, kdy se začíná prodávat Windows 10.

Některé hry budou potřebovat patch, který se bude dát stáhnout ze stránek GOGu nebo se stáhnou automaticky, pokud používat aplikaci GOG Galaxy, která bude taktéž kompatibilní s novým operačním systémem.

Témata: GOG | Windows 10
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Přechod na Windows 10 nebude mít pro uživatele GOGu téměř žádný vliv

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

  1. Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

  2. Mrazivý horor ve 4K: Podívejte se na nový trailer k Blair Witch

  3. THQ Nordic se dál rozrůstá. Skupuje tvůrce Darksiders III Gunfire Games

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.