Druhý XCOM na první díl nenavazuje. O čem bude?

Pokud jste hráli XCOM: Enemy Unknown, případně s datadiskem Enemy Within, a lámali jste si hlavu nad tím, jak bude po oznámení druhého dílu příběh pokračovat, máme pro vás špatnou zprávu. Nijak.

XCOM 2

XCOM 2 FOTO: 2K Games

Dřímají na vašem harddisku uložené pozice z prvního dílu hry a lačně čekají na pokračování? Probojovali jste se úspěšně až na mateřeskou loď mimozemšťanů a dychtíte po dalším pokračování vcelku povedeného příběhu? Pak je na čase zklidnit své touhy a savy smazat. Pokračování se nekoná.

Podle serveru PC Gamer sice bude druhý XCOM na původní hru navazovat, ale v alternativním scénáři. Hra totiž začíná na samotném konci, tedy na konci vašeho boje proti cizákům. Zatímco v prvním díle jste své tažení úspěšně dovedli do sladkého konce, v díle druhém lidstvo prohrálo a bylo zotročeno vetřelci z vesmíru. A jako v každé správné válce přichází na řadu odboj nespokojených lidí, kteří se s touto vizí nechtějí smířit.

Příběh se promítne i do herních mechanismů. Laserové zbraně a moderní vymoženosti jsou minulostí, tedy v tomto případě spíše budoucností. Vzhledem k alternativní realitě váš výzkum mimozemských jednotek z prvního dílu nikdy nenastal, a vy tak vstoupíte do boje ozbrojeni neprůstřelnými vestami a klasickými olověnými kulkami. 

Doufejme, že alespoň možnost okrádat mrtvé nepřátele přinese do naší výbavy nějaké to laserové udělátko. Zjistíme to už na podzim, kdy hra oficiálně vychází, tedy alespoň pro PC. Konzoloví hráči si budou muset počkat.

Témata: XCOM 2
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Druhý XCOM na první díl nenavazuje. O čem bude?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.