Česká hra Renoir je na Kickstarteru. Vývojáři již chrlí jeden update za druhým

Půl roku připravovali vývojáři ze zlínského studia Soulbound Games prototyp noirové hry s názvem Renoir. Rozhodli se pro Kickstarter, kde už týden válčí s ostatními projekty. Prozatím vybrali v přepočtu krásných 230 tisíc korun, do konce je ale ještě čeká dlouhá cesta, na jejímž konci musí mít celkem jeden a půl milionu korun.

Renoir

Renoir FOTO: Soulbound Games

Renoir je 2.5D plošinovka s puzzly a velkým zaměřením na příběh. Velkou inspiraci si bere z filmového žánru noir, který je spojován s černobílou barvou a většinou detektivní zápletkou. Podobně tomu bude i v Renoir, kde se ocitneme v kůži detektiva Jamese Renoira, kterého čeká vyšetření zatím nejtěžšího případu jeho kariéry – jeho vlastní smrti.

Budeme muset zjistit, co se stalo a kdo vlastně Renoira zabil. Jenže to má malý háček, James Renoir je mrtvý a po záhadném probuzení nemůže komunikovat s živými. Tato bezmocnost a pocit osamění vytváří společně s noirovou stylizací velmi zajímavou kombinaci.

Další zajímavostí je způsob řešení hádanek a puzzlů. James Renoir si bude moct vyvolat duše obětí různých nehod a vražd a pomocí vtělení je může ovládat. Tyto duše splní zadané akce, uvolní cestu a umožní Renoirovi projít dále. Jak to funguje, se můžete podívat ve videu, které autoři připravili speciálně pro Kickstarter.

Pokud se hra na Kickstarteru zaplatí, můžeme ji očekávat v lednu 2017 na PC, MAC, Linux a konzole PS4 s Xbox Onem. Na Kickstarteru také najdete updaty od vývojářů, kde se můžete dozvědět další a další informace o hře nebo například, kde si brali inspiraci. My za redakci klukům držíme palce a věříme, že se Kickstarter kampaň povede a rok 2017 zahájíme recenzí Renoir.

Témata: Renoir
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Česká hra Renoir je na Kickstarteru. Vývojáři již chrlí jeden update za druhým

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Nová platforma od Googlu přináší zajímavé novinky. Budoucnost je tak opět…

21.03.2019 18:15 Google Stadia přichází ruku v ruce s budoucností

Red Dead Redemption 2 v nové aktualizaci údajně zhoršil grafiku

19.03.2019 17:51 Jeden z adeptů na nejlepší hru minulého roku čelí obvinění z grafického downgradu.

Nejčtenější články

  1. Jak bude hraní vypadat za pár let?

  2. Z prostého obchodu v konkurenci pro Steam. Epic Games Store chystá velké změny

  3. Česká hra Beat Saber pokořila další milník a údajně se stala nejprodávanější VR hrou v historii

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.