Česká hra Renoir je na Kickstarteru. Vývojáři již chrlí jeden update za druhým

Půl roku připravovali vývojáři ze zlínského studia Soulbound Games prototyp noirové hry s názvem Renoir. Rozhodli se pro Kickstarter, kde už týden válčí s ostatními projekty. Prozatím vybrali v přepočtu krásných 230 tisíc korun, do konce je ale ještě čeká dlouhá cesta, na jejímž konci musí mít celkem jeden a půl milionu korun.

Renoir

Renoir FOTO: Soulbound Games

Renoir je 2.5D plošinovka s puzzly a velkým zaměřením na příběh. Velkou inspiraci si bere z filmového žánru noir, který je spojován s černobílou barvou a většinou detektivní zápletkou. Podobně tomu bude i v Renoir, kde se ocitneme v kůži detektiva Jamese Renoira, kterého čeká vyšetření zatím nejtěžšího případu jeho kariéry – jeho vlastní smrti.

Budeme muset zjistit, co se stalo a kdo vlastně Renoira zabil. Jenže to má malý háček, James Renoir je mrtvý a po záhadném probuzení nemůže komunikovat s živými. Tato bezmocnost a pocit osamění vytváří společně s noirovou stylizací velmi zajímavou kombinaci.

Další zajímavostí je způsob řešení hádanek a puzzlů. James Renoir si bude moct vyvolat duše obětí různých nehod a vražd a pomocí vtělení je může ovládat. Tyto duše splní zadané akce, uvolní cestu a umožní Renoirovi projít dále. Jak to funguje, se můžete podívat ve videu, které autoři připravili speciálně pro Kickstarter.

Pokud se hra na Kickstarteru zaplatí, můžeme ji očekávat v lednu 2017 na PC, MAC, Linux a konzole PS4 s Xbox Onem. Na Kickstarteru také najdete updaty od vývojářů, kde se můžete dozvědět další a další informace o hře nebo například, kde si brali inspiraci. My za redakci klukům držíme palce a věříme, že se Kickstarter kampaň povede a rok 2017 zahájíme recenzí Renoir.

Témata: Renoir
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Česká hra Renoir je na Kickstarteru. Vývojáři již chrlí jeden update za druhým

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.