K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Tak trochu jiná hra - v Beyond Eyes si zahrajete za desetiletou holčičku bez zraku

E3 2015

V pokračování série tak trochu jiných her si rozhodně zaslouží své místo i Beyond Eyes. Zkuste si představit hru, v níž postava za kterou hrajete nevidí a přesto se vydává za dobrodružstvím do světa. V doprovodu pohádkové hudby se jedná opravdu o příjemnou herní záležitost.

Beyond Eyes

Beyond Eyes FOTO: tiger & squid

Váš příběh začíná výpravou desetileté Rae, která se vydá do neznáma hledat svého ztraceného kočičího kamaráda, bez nějž je její svět zcelaprázdný. Jedinečnost celé této situace spočívá v tom, že Rae je slepá dívka, doposud žijící v bezpečném uzavřeném prostředí. Musí tedy přemoci svůj strach a spolehnout se na ostatní smysly, pomocí nichž vnímá okolní svět. Ten je v jejím podání před hráči vykreslen vždy až v těsné blízkosti Rae, aby tak co nejvíce přiblížil autentičnost interakce slepého člověka s prostředím.To se samozřejmě promítlo na gameplayi, který je navržen tak, aby působil především na vaši emocionální stránku. Vše je doplněno působivou ruční malbou krajiny a dokreslujícím zvukovým doprovodem.

Za celou hrou stojí Sherida Halatoe pod pseudonymem tiger & squid. Sherida je holandská developerka, která vystudovala herní design v roce 2011. Prototyp Beyond Eyes byl tehdy její závěrečnou prací, vytvořenou jako důkaz toho, že lze vytvořit smysluplnou hru plnou emocí aniž by to odporovalo základním principům gameplaye. Jak říká Sherida, Beyond Eyes je příběh odehrávající se v nádherně vykresleném světě barev a představ malého dítěte, které vnímá svět pomocí vzpomínek, hmatu, sluchu a vůní.

Grafické zpracování hry pochází od Sheridina známého, který pracuje s vodovými barvami. Jeho malby byly zprvu inspirací a poté byly odvážně přeneseny přímo do hry. Sherida také při vývoji konzultovala vnímání světa se slepými lidmi a ač prvně nezamýšlela, aby hra byla realistickou simulací, touha po co největší podobnosti k ní nakonec směřovala. Beyond eyes je další ukázkou širokého spektra opravdu zajímavých her, které vybočují z řady ať už grafickým zpracováním, neobvyklostí hlavních postav nebo cílovou skupinou hráčů.

Beyond Eyes by mělo vyjít v nejbližších měsících, zatím ale neznáme přesné datum. Zahrát si ho budete moci na počítači a Xbox One

Témata: Beyond Eyes | E3 2015
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tak trochu jiná hra - v Beyond Eyes si zahrajete za desetiletou holčičku bez zraku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Chcete si vydělat hraním? Máme pro vás skvělou práci!

20.06.2018 17:38 V minulém díle jsme vám ukázali, jaké kousky začít hrát, pokud se chcete stát profesionálními hráči…

Stealth mod ve Fallout 76 nám dá nevídané možnosti

20.06.2018 14:45 Absence NPC nám v žádném případě nezabrání kreativně využívat dostupné schopnosti.

Související:

Nejčtenější články

  1. Rozjedete Cyberpunk 2077? HW specifikace už jsou venku

  2. Greedfall odhaluje své karty. Na co se můžeme těšit?

  3. Assassin's Creed Odyssey bude nejzábavnějším dílem série

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.