Everybody's Gone to the Rapture láká na srpnové vydání novým trailerem

E3 2015

Sony na konferenci E3 poodhalil závěs historickému, přesto postapokalyptickému Everybody's Gone to the Rapture. Kromě data vydání se podělil i o trailer a obrázky z nádherně propracovaného prostředí hry.

Everybody's Gone to the Rapture

Everybody's Gone to the Rapture FOTO: Sony

Představení Everybody's Gone to the Rapture na loňské konferenci E3 se setkalo s obrovským úspěchem a v několika případech hra byla zvolena jako největší překvapení E3 2014. Rok poté jsme se dočkali nejen nového traileru, představujícího především herní atmosféru a obrázků vykreslujících skvostné grafické provedení, ale také data vydání, které je již nedaleko. Everybody's Gone to the Rapture nás svým příběhem provede již 11. sprna.

Everybody's Gone to the Rapture je, podobně jako Dear Esther, hrou v níž vývojáři šli proti proudu a soustředili se právě na příběh, dominující nad klasickým zaměřením na gameplay. Více než hrou je tak Everybody's Gone to the Rapture spíše interaktivním vyprávěním příběhu s několika variacemi. Ten je spojen a propleten s každým, zdánlivě nedůležitým objektem umístěným v herním světě, jenž budete objevovat skrze šestici postav. Každá z nich přináší unikátní úhel pohledu a výsledný dojem i příběh samotný se tak může lišit. Velký důraz je také kladen na samotnou hráčovu fantazii a schopnost poskládat ze střípků skládačky výsledný obraz.

Příběh, lépe řečeno jeho odkrývání, se odehrává v postapokalyptickém Anglickém venkově roku 1984. V momentě jeho počátku se dostanete do okamžiku, kdy svět jako takový zanikl a všichni lidé zemřeli. Vy jste vhozeni do otevřeného světa bez jakýchkoli informací, či úkolů. Na klasické vození za ručičku a přesný návod k tomu, co dělat tedy můžete zapomenout.

Vaším cílem bude zjistit jednak kdo jste, co se vlastně stalo a hlavně kam se poděli všichni lidé. Jelikož všechny tyto informace se dozvíte až ze hry samotné, informací o příběhu Everybody's Gone to the Rapture logicky není mnoho. To málo, co se pravděpodobně před jejím vydáním dozvíte, máte možnost shlédnout v následujícím rozhovoru, kde Dan Pinchbeck z The Chinese Room hru přibližuje a předvádí také ukázku z gameplaye.

Pokud se obáváte, že úchvatnou grafiku tohoto herního titulu na svém počítači nerozjedete, můžete vaše obavy ihned hodit za hlavu. Everybody's Gone to the Rapture totiž vyjde exkluzivně pro PlayStation 4, i když se již šušká o tom, že by se tato jedinečná hra dočkala verze i pro majoritní hráčskou skupinu. Vydání této opravdu skvostně vyhlížející adventury se dočkáme již 11.srpna tohoto roku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Everybody's Gone to the Rapture láká na srpnové vydání novým trailerem

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.