XCOM 2 ukazuje partyzánský styl boje a vylepšení oproti předchozímu dílu

E3 2015

Na E3 si pro sebe urval prostor i nový XCOM. Z krátkého gameplaye, které zachycuje jednu z náhodně generovaných mísí, lze vyčíst spoustu změn a novinek.

XCOM 2

XCOM 2 FOTO: 2K Games

Jak už naznačilo oznámení XCOM 2 před E3, ústředním motivem nového dílu z obnovené strategické série bude boj proti emzáckým okupantům naší planety. Z XCOM programu se stala malá skupinka partyzánů bojující za osvobození lidstva od mimozemšťanů a jejich příznivců a musí se tak uchýlit k méně přímočarému stylu boje.

IGN mělo šanci se podívat na průběh jedné z partyzánských misí. Úkolem XCOM jednotky je zničit sochu postavenou na počest našich nových mraven... mimozemských vládců a rovnou přímo během oslav obsazení Země. Tento typ mise by ale měl být jen jedním z mnoha, které finální hra nabídne, protože tentokrát budou vedlejší mise i mapy plně generované.

Paletu jednotek v druhém díle rozšíří minimálně dvě nové třídy. První z nich je Ranger, třída zaměřená převážně na boj zblízka, která může posílat nepřátele na onen svět brokovnicí nebo, protože XCOM už nedisponuje zrovna přebytkem zdrojů, mačetou. Druhou třídou je pak Specialist, který za pomoci svého věrného drona může hackovat nepřátelskou techniku, například turrety.

Ani Advent, druhá strana konfliktu, se ale nenechá zahanbit a má pár es v rukávu. Jedním z nových nepřátel je Viper, kterou už jsme mohli vidět v prvním traileru. Kromě toho, že dokáže jednoho z vašich vojáků obtočit a vymáčknout z něj to nejlepší (aka život), pokud žádná oběť na blízku není, pohodlně si ji i na větší vzdálenost přitáhne. Kromě Viper můžeme v traileru zahlédnout ještě lidské i mechanické vojáky Adventu a novou verzi Berserkera.

img-responsive

XCOM 2 | foto: 2K Games

Jádro soubojového systému zůstalo zachováno, ale vývojáři z Firaxis i tady přidali pár vylepšení. Velkou (a často určitě i nepříjemnou) změnou je větší zničitelnost prostředí, včetně podlah a stropů, což učiní boje v budovách určitě mnohem dynamičtější. Strategické možnosti ještě více rozšíří Double Overwatch, který přidá ofenzivnější stránku jinak defenzivní schopnosti. Pro kritické situace je tu pak možnost nosit zraněné spolubojovníky. Pokud náhodou nebudete mít po ruce defibrilátor, stále tu bude možnost vašeho oblíbeného geroje zachránit.

XCOM 2 vyjde v listopadu jen a pouze pro PC.

Témata: XCOM 2 | E3 2015 | Firaxis
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: XCOM 2 ukazuje partyzánský styl boje a vylepšení oproti předchozímu dílu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.