Sea of Thieves je nové pirátské MMO od veteránu z RARE

E3 2015

Veteráni z RARE konečně opouštějí vody Kinectu a vrhají se znovu na vývoj plnohodnotných her. Na konferenci Microsoftu oznámili akční MMO hru s názvem Sea of Thieves. Prozatím jsme se nedozvěděli mnoho informací, ale úvodní trailer s božím hudebním doprovodem to vynahrazuje.

Sea of Thieves

Sea of Thieves FOTO: Reprofoto YouTube

Měli jsme tu hry jako Sid Meier’s Pirates nebo sérii Port Royale, pak nastal menší úpadek her s pirátskou tématikou a vrátil se v podstatě s filmovou sérii Piráti z Karibiku. Nejslavnější hry s pirátskou tématikou posledních let bude určitě Risen a hlavní hrou je samozřejmě Assasins’s Creed IV: Black Flag.

Nicméně Sea of Thieves se bude spíše klonit k Pirátům z Karibiku, a to hlavně kvůli tomu, že hra se nebude soustředit na historicky přesné převedení pirátského života, takže v ní najdeme například obří krakeny nebo pirátské přízraky.

Grafika je kreslená, což podle mého názoru není na škodu, když se hra nechce držet historické přesnosti. V traileru si ale můžete všimnout detailních vln na moři, kde si troufám tvrdit, že lepší provedení jsme zatím nikde jinde vidět nemohli a nepřekoná to ani Uncharted 4, kde jsme v úvodním gameplay videu mohli vidět taktéž pěkné vlny.

Velice zajímavé bude sledovat, jak se vývojáři poperou s jednotlivými rolemi na lodi a jestli například bude na lodi hráč, který bude muset připravovat pro zbytek posádky jídlo. Podle všeho jedna posádka bude něco jako jedna guilda, jak známe z ostatních MMO her.

Sea of Thieves vychází až na konci roku 2016, a to na Xbox One a na PC, ale bude podporovat pouze Windows 10, což by mohlo možná souviset s tím, že se tak budou moct spojit tyto dvě platformy a hráči budou moct hrát spolu nebo proti sobě, jak napsal server rockpapershotgun.com.

Témata: E3 2015 | Sea of Thieves
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sea of Thieves je nové pirátské MMO od veteránu z RARE

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.