Anno 2205 směřuje dál a dál do budoucnosti

E3 2015

Když se řekne Anno, většině z nás se vybaví známá historická budovatelská hra. To se změnilo s Anno 2070, které nás poprvé zavedlo do budoucnosti. Nejnovější díl série se pouští ještě dál. Přichází Anno 2205.

Anno 2205

Anno 2205 FOTO: Ubisoft Entertainment

Herní série Anno se započala umístěním příběhu do roku 1602. V dalším díle se vývojáři rozhodli skákat v čase. Nejprve o století zpět a o následně dvě vpřed, poté o tři dopředu a  pak čtyři zpět. Takto se vystřídaly Anno 1602, 1503, 1701 a 1404 a nadešel původně proklamovaný poslední díl série, odehrávající se v blízké budoucnosti roku 2070. Poslední titul se však setkal s takovým úspěchem, že se Ubisoft rozhodl v trendu budování futuristických kolonií pokračovat a po čtyřech letech od posledního dílu se na E3 rozhodl oznámit Anno 2205. Až do první minuty traileru nebylo zřejmé, o jakou hru se jedná. Při oddálení záběru na rafinérie již ale bylo jasné, že se jedná o očekávané pokračování Anno.

Děj Anno 2205 odehrává na Měsíci, který již lidstvo v této budovatelské strategii kolonizovalo. Jakmile na Zemi dokončíte výzkum, můžete začít stavět města na povrchu Měsíce. Suroviny, jako například Helium-3 jsou kritické pro vývoj technologie na Zemi a vaším úkolem bude je transportovat. Musíte také vzít na vědomí, že atmosféra na Měsíci je daleko řidší a proto kolonizace vyžaduje vztyčení ochranných štítů, jak je patrné z gameplaye, který nám více přibližuje druhý odhalený trailer.

Futuristické prostředí v Anno vypadá ještě lákavěji než to historické a je tak otázkou, zda se směrem k budoucnosti budou vývojáři ubírat i nadále. Dokud se ale budou představení nových titulů shledávat s tak kladnou odezvou, jako tomu bylo při promítání traileru na konferenci E3, motivace Ubisoftu jistě chybět nebude.

Anno 2205 poběží na novém enginu a města ve hře budou až pětkrát větší, než tomu bylo v předchozích dílech. Hra také představý tzv. session mode pro pohodlné simultánní spravování měst jak na Zemi, tak na Měsíci.

img-responsive

Anno 2205 | foto: Ubisoft Entertainment

Anno 2205 vyjde 3. listopadu letošního roku a předobjednat si jej můžete již nyní. Pokud tak učiníte, v nedaleké době se budete moci účastnit testování beta verze.

Témata: E3 2015 | Anno 2205
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Anno 2205 směřuje dál a dál do budoucnosti

Vstupte do diskuze (1)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.