Tak trochu jiná hra - EA sází na roztomilost v Unravel

E3 2015

Představení balíčku tak trochu jiných her z E3 pokračuje. Jako další jsme pro vás vybrali Unravel - srdečný příběh v podání hračky z bavlnky.

Unravel

Unravel FOTO: Electronic Arts

Na své tiskové konferenci EA představili světu další z alternativních herních pokusů. Ve spolupráci s Coldwood se Electronic Arts Inc. budou podílet na vývoji této nové plošinovky s názvem Unravel. Hlavním hrdinou příběhu je Yarny, malá hračka ve tvaru kočky vyrobená z jediného vlákna bavlny. Vydává se, jak už tomu ve hrách bývá, na cestu za dobrodružstvím dalece přesahujícím její zdánlivé životní možnosti, skrz dechberoucí prostředí severu skandinávie. Nástrojem pro vaše počínání bude právě bavlnka, která vlaje za Yarny. Symbolika příze, která je vlastně pokračováním hračky z níž vychází je jednoduchá a přitom hlubokomyslná. Hráči budou překonávat nástrahy přírody a využívat bavlnku k účelům, které by vás ani nenapadly. Budete si například moci "chytit" list a svézt se na něm jako na rogalu.

Nápad na vznik Unravel nepřišel obvyklou cestou vymýšlení herního obsahu pro specifický typ hry. Tvůrci se zamysleli nad tím, co má v jejich životě opravdovou hodnotu. Hře chtěli dát především srdce a gameplay měl být jeho odrazem, říká Martin Sahlin, kreativní ředitel Coldwoodu. “Příběh Unravel je o lásce a pouty mezi lidmi. Bavlnka oba tyto faktory reprezentuje - propojuje vše, co ve hře najdete, od mechaniky gameplaye přes příběh a lidi v něm.”

Unravel je hra o překonávání překážek, jak malých tak velkých. Některé výzvy jsou snadno splnitelné, jako například použití bavlnky pro zhoupnutí se přes jámu či slanění dolu ze stromu. Někdy jsou výzvy komplexnější a vaším úkolem bude přijít na nejvhodnější možné řešení dané situace. Ať už se ale jedná o cokoli, Yarny to vše hravě zvládne. Další zajímavostí je, že příběh se odehrává kompletně beze slov. Vaším průvodcem tak bude právě Yarny a pojítkem již zmiňovaná červená bavlnka, která se z něj odvíjí.

Pohádkový Unravel je doporučen hráčům od 7 let a dostupný ke stáhnutí bude přes Origin pro počítače a zahrát si ho budou moci i uživatelé PlayStation4 a Xbox One.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tak trochu jiná hra - EA sází na roztomilost v Unravel

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.