Tak trochu jiná hra s příznačným názvem Dreams

E3 2015

LittleBigPlanet a Media Molecule na konferenci Sony oznámili hru, vymykající se běžným standardům. Nazvali ji prostě, Dreams.

Dreams

Dreams FOTO: Reprofoto YouTube

Spoluzakladatel Media Molecule Alex Evans se objevil na pódiu během Sony konference aby odhalil Dreams, hru kterou přirovnal k plátnu, na kterém můžete dát průchod své fantazii a tvořit podobně jako tomu je při lucidním spánku. Uvedl také, že jejich hlavním terčem je právě pocit pohybu skrz surrealistické světy vybudované hráči samotnými. Své výtvory hráči budou moci sdílet a společně tak prozkoumávat obrovskou propojenou síť snů. Studio tuto síť snových světů vytvořených hráči nazívají "Dreamverse."

Vytváření vlastního obsahu budou hráči provádět pomocí pohybu PlayStation 4 DualShock controlleru. Jak uvedl Evans, "tvorba je ve snu mnohem snazší a mnohem větší zábava. Není vůbec potřeba se stresovat s detaily." Celý proces tvorby vlastního obsahu je intuitivní a rychlý, takže kdokoli dokáže během několika vteřin, maximálně minut vytvořit zcela originální prostředí. Po načrtnutí své představy hráči vyloví z vodě podobného prostředí své výtvory, které podobně jako loutky ožijí v herním světě. Nutno podotknout, že na obřích plátnech konference snové prostředí vypadalo opravdu skvostně.

img-responsive

Dreams | foto: Reprofoto YouTube

Ukázka hry neobsahovala příliš detailů, ale Evans zmínil, že plně hru pochopit je zprvu složité. Celý koncept je postaven na tom, že otázky vyvolává a povzbuzuje k tázání. Některé z otázek budou pravděpodobně zodpovězeny na Paris Games Week, kde se dočkáme rozsáhlejšího představení této vskutku nápaditě pojaté hry.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tak trochu jiná hra s příznačným názvem Dreams

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Zaklínač 3 se stále prodává velice dobře. Letošní prodeje překonaly ty z…

30.08.2019 18:31 CD Projekt je neustále na vzestupu. A pomáhá v tom i hra, která vyšla před více než čtyřmi roky.

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.