K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Tak trochu jiná hra s příznačným názvem Dreams

E3 2015

LittleBigPlanet a Media Molecule na konferenci Sony oznámili hru, vymykající se běžným standardům. Nazvali ji prostě, Dreams.

Dreams

Dreams FOTO: Reprofoto YouTube

Spoluzakladatel Media Molecule Alex Evans se objevil na pódiu během Sony konference aby odhalil Dreams, hru kterou přirovnal k plátnu, na kterém můžete dát průchod své fantazii a tvořit podobně jako tomu je při lucidním spánku. Uvedl také, že jejich hlavním terčem je právě pocit pohybu skrz surrealistické světy vybudované hráči samotnými. Své výtvory hráči budou moci sdílet a společně tak prozkoumávat obrovskou propojenou síť snů. Studio tuto síť snových světů vytvořených hráči nazívají "Dreamverse."

Vytváření vlastního obsahu budou hráči provádět pomocí pohybu PlayStation 4 DualShock controlleru. Jak uvedl Evans, "tvorba je ve snu mnohem snazší a mnohem větší zábava. Není vůbec potřeba se stresovat s detaily." Celý proces tvorby vlastního obsahu je intuitivní a rychlý, takže kdokoli dokáže během několika vteřin, maximálně minut vytvořit zcela originální prostředí. Po načrtnutí své představy hráči vyloví z vodě podobného prostředí své výtvory, které podobně jako loutky ožijí v herním světě. Nutno podotknout, že na obřích plátnech konference snové prostředí vypadalo opravdu skvostně.

img-responsive

Dreams | foto: Reprofoto YouTube

Ukázka hry neobsahovala příliš detailů, ale Evans zmínil, že plně hru pochopit je zprvu složité. Celý koncept je postaven na tom, že otázky vyvolává a povzbuzuje k tázání. Některé z otázek budou pravděpodobně zodpovězeny na Paris Games Week, kde se dočkáme rozsáhlejšího představení této vskutku nápaditě pojaté hry.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tak trochu jiná hra s příznačným názvem Dreams

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

TOP5 battle royale her, které jsou úplně zdarma

17.06.2018 20:20 Žádný Fortnite ani PUBG. V tomto článku naleznete další alternativy, které možná vůbec neznáte.

Xbox One a exluzivity: Přinesou je nová studia?

17.06.2018 14:09 Na E3 nám Microsoft neukázal jen hry, ale i portfolio nových studií. Pomůže to Xbox nakopnout?

Související:

Nejčtenější články

  1. Ubisoft zlevňuje a rozdává hru zdarma

  2. Nový DOOM bude plný obsahu. Čeká nás dvakrát více nepřátel!

  3. Cyberpunk 2077 bude mix toho nejlepšího od CD Projektu

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.