Open world postapo akce, kde jsou lidé loveni zvířecími roboty? Tak to bude Horizon Zero Dawn

E3 2015

Na začátek doporučuji pustit trailer, ať následující text lépe pochopíte, protože to, co vytvořili vývojáři Killzone prostě hlava nebere. Více odlišní lidé od zvířat v této hře již být nemůžou, ale kvůli tomu to funguje tak dobře. Tedy aspoň na pohled.

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn FOTO: Sony

Horizon Zero Dawn je zasazen do svěžího, překrásného open world světa, kde si příroda přebrala nadvládu na světem zpátky a z vyspělé civilizace zbyly většinou jen ruiny prorostlé zelení. Je to svět, kde lidská rasa není dominantní a technologicky se vrátí do pravěku, což znamená i dennodenní boj o život.

Na vrcholu potravní pyramidy stojí inteligentní robotické stroje a v roli mladé vyhnankyně se je budeme snažit lovit. Jméno hlavní hrdinky je Aloy a během její cesty divočinou narazíme na mnoho záhad a taky poodhalíme její osud.

Ve hře narazíme na velké množství robotických zvířat, někteří budou ve stádech, jiní zase samotářští, někteří budou více nebezpeční, někteří méně. Jakožto jejich lovec, se budeme muset naučit jejich styl chování, útoky a hlavně slabá místa, jedině tak dokážeme přežit v tomto nebezpečném světě.

Naučení správných postupů ale není vše, musíme správně využívat prostředí, snažit se být neviditelný, mrštný a hlavně mazaný. K boji bude pomáhat velké množství zbraní, nástrojů, pastí atd. Bude jen záležet, co zrovna Aloy najde a jak to dokáže skombinovat. Dokonce bude moct stavět i speciální stoje a tím usmrtit velká zvířata.

A pokud vás zajímá, co se vlastně se světem stalo, proč se příroda obrátila proti lidem a proč jsou na vrcholu potravní pyramidy roboti. Tak vězte, že vám to neřeknu a dlouho dobu i nikdo jiný. Důvod je jednoduchý, toto bude právě jeden z hlavních cílů hry, postupně odhalovat, co se stalo, jak se dostali roboti k nadvládě, kde zmizela veškerá civilizace, živé zvířata atd.

Datum vydání Horizon Zero Dawn je plánováno na rok 2016 a jak jinak, než exkluzivně na PlayStation 4. V následujících měsících se dozvíme nové informace.  

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Open world postapo akce, kde jsou lidé loveni zvířecími roboty? Tak to bude Horizon Zero Dawn

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.