Square Enix oznámil remake kultovního Final Fantasy VII společně s World of Final Fantasy a várkou dalších novinek

E3 2015

Na konferenci Sony Square Enix předběhl tu svou a oznámil remake jednoho z nejikoničtějších Final Fantasy vůbec. Aby to nebylo málo, představili i World of Final Fantasy. Podobné si ale nejsou vůbec. Na své konferenci

Final Fantasy VII - remake

Final Fantasy VII - remake FOTO: Square Enix

Během Sony konference na E3 Square Enix poslal do světa informaci o tom, že začínají pracovat na remaku možná vůbec nejoblíbenějšího titulu ze série Final Fantasy. Jméno tento projekt prozatím nemá, víme ale že bude vyvinut pro PlayStation 4.

img-responsive

Final Fantasy VII - remake | foto: Square Enix

Final Fantasy VII remake

Vedoucími vývojářského týmu budou členové originálního projektu, včetně producenta Yoshinori Kitase, režiséra Tetsuya Nomura a scénáristy Kazushige Nojima, kteří stáli za Final Fantasy VII v roce 1997. Tehdy hra vyšla pro PlayStation a od té doby je mezi hráčskou komunitou obecně uznávána jako jeden ze stěžejních titulů RPG žánru vůbec. Dočkala se mnoha ocenění za svůj epický příběh, jedinečné postavy a filmové sekvence, které využívaly nejlepší technologie své doby. Během let se titulu prodalo přes 11 milionů kusů a stále se mu dostává zaslouženého uznání od kritiků i fanoušků z celého světa. Ze série, která započala svou cestu v roce 1987, se dohromady prodalo přes 110 milionů kusů různých titulů. Final Fantasy se díky tomuto zájmu fanoušků dočkala také různých spin-offů i celovečerních filmů.

World of Final Fantasy

Další oznámenou hrou, o které toho Square Enix zprvu prozradili ještě méně je World of Final Fantasy. Teď už víme, že kombinuje prvky klasického RPG stylu s panenkovskou grafikou a jakožto naprostá novinka ve rodině Final Fantasy hra apeluje jak na fanoušky tak na nově příchozí hráče pravděpodobně nižšího věku. Zahrajete si za postavy sourozenecké dvojice a hra bude, jak je již u FF zvykem, gameplay doprovázet stylově vyvedenými příběhovými videosekvencemi. Vše má být roztomilé a kouzelné a to díky maličkým hrdinům s velkou kuráží opravdu je.

Monstra jsou naprosto rozkošná a nebude chybět ani možnost chytit a ochočit tvorečky jako třeba cactuar, chocobo, a behemoth, u kterých postupně objevíte alternativní formy a nové schopnosti. Jedním z klíčových prvků hry je takzvaná skládací abilita. Sourozenci mohou měnit svou velikost podle potřeby a toho, zda se zrovna oni chtějí svézt na nějakém tvorovi, nebo se nějaký tvor chce svézt na jejich rameni. Pomocí těchto úprav své armády roztomilých příšer tak hráči mohou vytvářet strategické kombinace a porazit i každého nepřátele.

 World of Final Fantasy vyjde ve verzi pro PS4 a PS Vita v roce 2016. 

Final Fantasy XIV: Heavensward

Před malou chvílí skončila i konference samotného Square Enix, na které fanoušky Final Fantasy potěšili znovu. Pochlubili se například novými a screenshoty z očekávané první expanze populárního MMORPG Final Fantasy XIV: Heavensward. Vyjít má přesně za týden.

Dočkáte se, jak už tomu u MMO datadisků bývá zvýšeného level capu z 50 na 60, rozšíření profesí o dark knight, astrologian a machinist, nového herního obsahu točícího se kolem Holy See of Ishgard a tisícileté války Dragonsong War a mimo to si budete moci zahrát za novou rasu, takzvané Au Ra. Expanze bude stejně jako originál nadále podporovat mezi platformové hraní mezi počítači, PlayStation 3 a Playstation 4.

Final Fantasy Portal App

Na své konferenci jakožto dodatek k novinkám o chystaných hrách Square Enix oznámili i anglickou verzi Final Fantasy Portal App - mobilní aplikace, pomocí níž můžete sledovat novinky ze světa FF a budete mít přístup i k exkluzivním videím a informacím. To vše samozřejmě zdarma. Triple Triad, populární karetní hra z Final Fantasy VIII bude skrze tuto mobilní aplikaci debutovat. 

Aplikaci bude možné stáhnout v iTunes či Google Play store. Získáte tak přehledný zdroj všeho týkajícího se Final Fantasy, včetně her, hudby, produktů a událostí. Po přihlášení pomocí SQUARE ENIX ID můžete sbírat body za každodenní login a shlédnutí novinek a videí. Body pak lze směnit za předměty ve hrách či digitální obsah jako třeba wallpapery.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Square Enix oznámil remake kultovního Final Fantasy VII společně s World of Final Fantasy a várkou dalších novinek

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.