Do Rainbow Six Siege se po boku single-playeru vrací i Terrohunt

E3 2015

Od loňského představení Rainbow Six Siege se z řad fanoušků ozývalo jediné: Chceme Terrorist Hunt! Developeři moudře naslouchali a rozhodli se jim dát přesně to, oč žádali.

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege FOTO: Ubisoft Entertainment

Po roce spekulací byl na konferenci Ubisoftu poprvé představen TerroHunt. Je zpátky a rozhodil tak balanc hry- PvE nyní tvoří cca polovinu jejího obsahu, jímž diváky provedl game designer Andrew Witts. Živě odehraná ukázka TerroHuntu se podle očekávání setkala s daleko větším nadšením.

V single playeru na vás čeká úkol od nové šestky, kterou prakticky "hraje" Angela Bassett, známá v poslední době především ze seriálu American Horror Story. Program Rainbow byl obnoven a je na vás dát dohromady elitní tým specialistů z protiteroristických jednotek celého světa. K náboru budete samozřejmě potřebovat reputaci, kterou můžete budovat v misích všech módů. Vaši nepřátelé jsou tentokrát takzvané bílé masky, obestřené rouškou tajemství. Jejich motivy a cíle jsou neznámé, víme ale že při rozsévání zkázy neberou ohled na nevinné. 

Jak Witts dále uvedl, "Single player je o hráčově příběhu a jeho přínosu pro prostředí světa Rainbow Six. Cíleně zaměřené mise, známé z předešlých dílů série jsou původně zamýšlené pro jednoho hráče, je však možné je splnit i v co-op módu. Je ale třeba pomatovat na situaci z Hostage Rescue módu předvedeného na loňské E3; pokud jdete k zemi, je to konec, na žádný respawn se tu nehraje.

"Každý ze single player módů ve hře hrajete pouze s jedním životem," řekl Witts. "Opravdu hodně jsme přemýšleli o respawnech, ale napětí pak nebylo takové, jaké jsme si ho představovali. Chceme, abyste se pohybovali pomalu a rozmýšleli si každý výstřel, abyste opravdu přemýšleli nad tím, co děláte. Je pozoruhodné, jak markantně se změní styl hry hráče, jemuž řeknete, že má jen jeden život."

Co se nepřátel týče, platí jednoduché pravidlo. Pokud to dokážete vy, dokáží to i oni. Připravte se tedy na pasti, barikádování, střílení skrz zeď a další taktické vychytávky. Těšit se můžete třeba na Engineera, který si zavolá posily a rozpráší vaši obranu, rychlé, lehce ozbrojené Roamer, kteří jsou neustále ve střehu, nebo Ambushery, kteří s klidem vyčkávají za pootevřenými dveřmi s brokovnící v úrovni hlavy a ve vteřině, kdy dveřmi projdete je po vás. Třešničkou na dortu je Alpha, po zuby ozbrojené zlatíčko, mající na sobě připevněnou vestu s bombou. Pokud ho tedy neodpravíte než se dostane k vám, ze světa odejdete společně. Opravdu se tedy vyplatí používat drony a prostředí kompletně prozkoumat, než se do čehokoli pustíte.

Nedočkavě očekávanou částí bylo poslední rok právě PvP. Tvůrci představili klasický TerroHunt mód pro oldschoolové fanoušky okořeněný trochou změn a nové módy Disarm Bombs, živě předvedený během E3 a Protect Hostage, který se od podobného Hostage Rescue PvP módu liší tím, že místo obrany rukojmí před odvedením se snažíte zabránit jejich zabití. Nový TerroHunt představí poprvé v rámci Raibow Six možnost defenzivního hraní proti umělé inteligenci - místo hráčů snažících se prolomit vaši obranu to budou právě bílé masky.

Podobně jako PvP i PvE bude mít propracovaný matchmaking system. Budete si moci zahrát s přáteli, nebo přizvat random hráče, kteří mají chuť si zahrát stejné nastavení hry jako vy. Jak zmínil Witts, "PvE jsme zamýšleli jako zrcadlový odraz PvP. Vyberete si svou oblíbenou mapu a necháte spoluhráče vaší úrovně přijít za vámi."

Rainbow 6 Siege se dočkáme ještě letos ve verzi pro PS4, Xbox One a PC. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Do Rainbow Six Siege se po boku single-playeru vrací i Terrohunt

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.