Nový Mass Effect je tady, ale bez Sheparda

E3 2015

Úvodní hrou, kterou chtěli kluci z EA představit na E3, se stal Mass Effect, který ponese podtitul Andromeda. Úplně nové planety, galaxie, postavy, ale také kompletně nový příběh. Ač každého správného fanouška jistě zahřálo u srdce po zhlédnutí traileru, datum vydání už nás tolik nepotěší. Hra by měla vyjít až koncem příštího roku.

Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda FOTO: EA

Práce na novém ME započali již začátkem roku 2013, což je opravdu dlouhá doba. Vývojáři již tenkrát věděli, že chtějí začít s nejlepšími částmi původní trilogie. Nové a vzrušující světy k objevování, slavné postavy a intenzivní akce. Není tajemstvím, že nová hra by měla znovu definovat, co za hru vlastně Mass Effect je.

Zatím není známo moc podrobností, ale jak můžeme z traileru vidět, čekají nás nová dobrodružství, která nás zavedou velmi, velmi daleko od původní trilogie, ať už časově, tak fyzicky. Budeme moci hrát za člověka buď mužského, nebo ženského pohlaví – ty postavy v traileru nejsou ony. Čeká na nás nová galaxie, Andromeda, kde budeme řídit mimo jiné také vylepšené Mako. To je ten terénní vůz z traileru.

Hra je postavena na Frostbite enginu, což je vidět už z videa. Trailer představuje vizuální cíl, který si vývojáři kladou na svá bedra. Doufejme tedy, že se jim to podaří. Zatím je v plánu vydat hru na PC a současné konzole. Pokud zbude dost času, je možné, že se hra dostane i na další.

Jakožto milovníka této série mě zajímá hlavně příběh. Ačkoliv vývojáři zmiňují, že to od původních her bude sakra daleko, věřím tomu, že zde nějaký odkaz určitě bude, mohli bychom hrát za potomka Sheparda? A jaký konec z původní trilogie bude vůbec platit? Na to si budeme muset asi ještě chvíli počkat. Věřit totiž dříve vysloveným reakcím je zbytečné. Za ty roky vývoje se toho mohlo změnit opravdu hodně a všechno již také nemusí platit.

Mass Effect: Andromeda vyjde pro PC, PLAYSTATION 4 a XBOX ONE koncem roku 2016.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nový Mass Effect je tady, ale bez Sheparda

Vstupte do diskuze (3)

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.