Mirror’s Edge Catalyst ruší levely, vše se bude odehrávat v jednom světě bez načítání

E3 2015

Hned na začátek by se hodilo říct, že se jedná o druhý díl, i když se tomu v DICE tak vehementně bránili. Opravdu nešlo poznat nějaký zásadní rozdíl, kterým by se hry od sebe lišily. Pořád je to Mirror’s Edge s Faith v hlavní roli.

Mirror's Edge Catalyst

Mirror's Edge Catalyst FOTO: DICE

V novém Mirror’s Edge sledujeme počátek Faith a její vývoj z mladé bezstarostné ženy, až po hrdinku, která drží ochranu nad celým městem. Největší novinkou je bezpochyby, že hra bude open world a budeme se moct vydat téměř kamkoliv. Změny se také udály v pohybu Faith a stylu bojování.

V DICE se také chlubí novou úrovní ponoření do příběhu díky tomu, že celou hru budeme prožívat z pohledu prvních očí.

„Když jsme vymýšleli obsah pro Catalyst, tak jsme chtěli hráčům dopravit potenciál první hry a překonat ho. Postavit příběh kolem staré známé Faith, přivést svět k životu a okouzlit hráče kvalitním příběhem,“ říká o Catalyst Sara Johnsonová, výkonná producentka hry.

Ve hře budeme mít opravdu volnost, údajně poznáme jaké je to být střelou, která prochází nepřítelem, čímž vývojáři odkazovali nový plynulý pohyb. Ve městě nazvaném jednoduše Glass se podíváme do každého rožku, prošmejdíme každý kanál, rozhlédneme se z mrakodrapů, tedy za předpokladu, že budeme postupovat příběhem. Ten by nás právě na tyto různorodé místa měl zavést, samozřejmě se tam můžeme vydat i bez příběhových misí.

A kdyby nás příběh náhodou přestal bavit, DICE nově připravilo po světě několik zábavných funkcí, které určitě zabaví na pár desítek minut. Jako například závody z bodu A do bodu B nebo různé puzzle úkoly.

Mirror’s Edge Catalyst vychází 23. února 2016 na PC, Xbox One a Playstation 4.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Mirror’s Edge Catalyst ruší levely, vše se bude odehrávat v jednom světě bez načítání

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.