Další vesmírné MMO: Dean Hall představil Ion

E3 2015

Elite: Dangerous a Star Citizen budou zřejmě mít nového konkurenta. Byť na konferenci Microsoftu na E3 moc místa nedostal, open worldový Ion rozvíří vody současných sci-fi titulů.

ION

ION FOTO: Facebook

Tvůrce populárního DayZ modu a bývalý vedoucí pracovník vývoje samostatného titulu DayZ Dean Hall na konferenci představil nový titul Ion. Slibně vypadající open world sci-fi hra by měla nabídnout mnohé. Nelze se ale vyhnout skeptickým myšlenkám.

Hra podle tvůrců nebude postavená na skriptech a questech, měla by ale ctít zákony fyziky. Ačkoli svět vytvoří sami vývojáři, děj a obsah hry by měli řídit hráči. S touto vizí nebude Ion první hrou svého druhu a zřejmě ani poslední, vzhledem k přešlapům, kterých se Hall dopustil právě u DayZ se ale nelze ubránit dojmu, že za počáteční vlnou nadšení bude následovat mírné zklamání.

Hra to navíc bude mít těžké mezi svými konkurenty. Galaxii nyní ovládá Elite: Dangerous, který se na pomyslné špici zřejmě udrží až do doby, než se dočkáme léta vyvíjeného Star Citizen. Očekáváme souboj gigantů, v němž si bude Ion těžko hledat své místo. Vzhledem k chystaným možnostem a dosavadním informacím v tuto chvíli vypadá spíše jako laciná sandboxová hra, než jako prvotřídní AAA titul.

Ion vyjde na PC a Xbox One. Dočkáme se zřejmě Early Access přístupu, v tuto chvíli ale netušíme kdy.

Témata: E3 2015 | ION
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další vesmírné MMO: Dean Hall představil Ion

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.