Další vesmírné MMO: Dean Hall představil Ion

E3 2015

Elite: Dangerous a Star Citizen budou zřejmě mít nového konkurenta. Byť na konferenci Microsoftu na E3 moc místa nedostal, open worldový Ion rozvíří vody současných sci-fi titulů.

ION

ION FOTO: Facebook

Tvůrce populárního DayZ modu a bývalý vedoucí pracovník vývoje samostatného titulu DayZ Dean Hall na konferenci představil nový titul Ion. Slibně vypadající open world sci-fi hra by měla nabídnout mnohé. Nelze se ale vyhnout skeptickým myšlenkám.

Hra podle tvůrců nebude postavená na skriptech a questech, měla by ale ctít zákony fyziky. Ačkoli svět vytvoří sami vývojáři, děj a obsah hry by měli řídit hráči. S touto vizí nebude Ion první hrou svého druhu a zřejmě ani poslední, vzhledem k přešlapům, kterých se Hall dopustil právě u DayZ se ale nelze ubránit dojmu, že za počáteční vlnou nadšení bude následovat mírné zklamání.

Hra to navíc bude mít těžké mezi svými konkurenty. Galaxii nyní ovládá Elite: Dangerous, který se na pomyslné špici zřejmě udrží až do doby, než se dočkáme léta vyvíjeného Star Citizen. Očekáváme souboj gigantů, v němž si bude Ion těžko hledat své místo. Vzhledem k chystaným možnostem a dosavadním informacím v tuto chvíli vypadá spíše jako laciná sandboxová hra, než jako prvotřídní AAA titul.

Ion vyjde na PC a Xbox One. Dočkáme se zřejmě Early Access přístupu, v tuto chvíli ale netušíme kdy.

Témata: E3 2015 | ION
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další vesmírné MMO: Dean Hall představil Ion

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Víkend plný her zdarma! Jak získat LEGO The Hobbit či DayZ?

13.12.2018 21:38 Vánoce se blíží! A my hráči z toho budeme jenom těžit.

Steam ztrácí půdu pod nohama. Nevyjde na něm další slibný titul

13.12.2018 21:06 Populární adaptace filmu o zombie apokalypse z roku 2013 nevyjde na Steam.

Související:

Nejčtenější články

  1. Steam ztrácí půdu pod nohama. Nevyjde na něm další slibný titul

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.