Microsoft naživo předvedl hraní Minecraftu a Halo 5 pomocí HoloLens

E3 2015

O technologii HoloLens se již nějaký ten pátek mluví. Microsoft na konferenci E3 představil v živém přenosu jejich využití při hraní Minecraftu. A bylo to opravdu působivé.

Microsoft Hololens

Microsoft Hololens FOTO: Reprofoto YouTube

Minecraftu se na na E3, narozdíl od naprosté většiny her, dostalo pozornosti pouze ve vedlejší roli. Hlavní hvězdou programu byly brýle HoloLens, technologie která vdechla digitální život do fyzického světa. Její vývoj prozatím stále pokračuje, takže hráčská komunita s napětím hltá každou novou informaci o jejím pokroku. HoloLens by se na trh měly dostat zanedlouho po vydání Windows 10, plánovaného na toto léto. 

Jak můžete vidět ve videozáznamu z Microsoft konference na E3, Minecraft dostává s využitím této technologie naprosto jiný rozměr. Další hrou, která svým obsahem přímo vybízí k využití HoloLens je Halo 5 Guardians. Na E3 byly postaveny prostory, které co nejvíce připomínaly právě prostředí této hry, tak aby doplňovaly realističnost herního zážitku.

HoloLens by podle prozatimních informací měly stát více než poslední generace herních konzolí. Při sledování ukázky jejich využití se to však zdá být velice dobře zdůvodněné. 

Témata: Minecraft | E3 2015
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Microsoft naživo předvedl hraní Minecraftu a Halo 5 pomocí HoloLens

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.