Legenda se vrací aneb Halo popáté

E3 2015

Vlajková loď Xboxu se vrací s pátým dílem. Nový Halo s podtitulem Guardians vypadá skvěle a zaryté fanoušky jistě nezklame. Má ale co nabídnout novým hráčům?

Halo 5: Guardians

Halo 5: Guardians FOTO: 343 Industries

Pátý díl Halo věrně kráčí ve stopách svých předchůdců a zachovává hutnou atmosféru megalomanského science fiction. O výbuchy, speciální efekty či světelnou podívanou tak rozhodně nebude nouze, a velmi slibně vypadá i samotný gameplay, který jsme mohli vidět na záběrech na konferenci E3.

Změny doznal především singleplayer. Do hry přibude nová postava v podobě Spartana Locka, který se za podpory svých společníků snaží vypátrat Master Chiefa. Kampaň navíc slibuje kooperaci a budete si ji tak moci užít i se svými kamarády. 

O příběhu nového Halo toho mnoho nevíme, podle vývojářů by ale měl být rozsáhlejší, než tomu bylo dříve. Guardians by tak měl mít delší kampaň, než předchozí tituly. Vůbec poprvé bude rovněž možné vyzkoušet si hru i za Master Chiefa.

Neméně zajímavě vypadá takzvaný Warzone multiplayer, který je jednou z hlavních složek hry. Ten by měl být až pro 24 hráčů a nabídnout řadu vozidel a mechů. 

Série Halo se stala pro majitele konzolí legendou a pátý díl v tomto trendu zřejmě bude pokračovat. Otázkou zůstává, jestli nastavené změny dokáží přilákat k sérii nové hráče. Už nyní si ale troufneme říct, že ty současné rozhodně nezklame.

Halo 5: Guardians vychází 27. října 2015 na Xbox One.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Legenda se vrací aneb Halo popáté

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.