Gears of War se vrací se čtvrtým dílem a remasterem prvního dílu

E3 2015

Konec před chvílí ukončené vyhradil Microsoft vlajkové lodi své staré konzole - sérii Gears of War. Dlouho jsme čekali, co ze studia The Coalition, které se série po Epic Games ujalo, vypadne, ale teď máme jasno. Gears 4 a Gears of War: Ultimate Edition.

Gears of War 4

Gears of War 4 FOTO: The Coalition

Návrat jedné ze sérií, které táhly Xbox 360, oznámil na konferenci Microsoftu za stylové hudby Rod Fergusson ze studia The Coalition, bývalých Black Tusk Studios. Ti se k vývoji dostali po tom, co původní vývojářské studio Epic Games, značku po fiasku jménem Gears of War: Judgement prodalo. Ukázalo se, že odchod tvůrce série, jakkoli velkohubého, prostě málokdy dopadne dobře.

První, co Fergusson na konferenci představil, bylo Gears of War: Ultimate Edition. Remaster prvního dílů pojede na Xbox One ve sladkých 1080p a 60 fps a zároveň přinese na domovskou platformu rovnou pět nových kapitol. Nechybět nebude ani multiplayer, jehož beta bude po následujících 7 dní hratelná úplně pro všechny majitele Xbox One. Datum vydání pak bylo stanoveno na 25. sprna letošního roku.

Ale Ultimate Edition byla jen předehra k něčemu většímu. A tím je pochopitelně nový díl. V šestiminutové ukázce jsme mohli vidět dva nové protagonisty a členy Gears, z nichž jeden na sebe nechá pořvávat JD, kteří v nočním opuštěném panství pronásledovali, rovněž novou, nestvůru. Všechno se nakonec ale zvrtne a lovci se stávají lovenými.

Procházka po potemnělém panství rozhodně nepostrádá atmosféru, ale přeci jen je to krvavé řezba, která se spustí v boji, o čem Gears vždy byli. A vypadá to, že v tomhle ohledu se zuby nehty drželi předchozích dílů a fanoušci série tak budou od první sekundy jako doma.

Gears 4, jak byl další díl série někým nesvéprávným pojmenován, by měl dorazit během „holiday 2016“. Jestli to má být během léta nebo zimy, už nechal Microsoft na nás.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Gears of War se vrací se čtvrtým dílem a remasterem prvního dílu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.