Microsoft představil zpětnou kompatibilitu her na Xbox

E3 2015

Microsoft dnes na konferenci E3 opravdu překvapil. Xbox One dostane možnost zpětné kompatibility, nově na něm tedy bude možné hrát tituly z Xboxu 360.

Xbox One

Xbox One FOTO: Microsoft

O funkci nazvané Backward Compatibility toho zatím moc nevíme. Z informací, které na konferenci zazněly, vyplývá, že zpětná kompatibilita by měla fungovat bez ohledu na verzi, kterou vlastníte.

Jste-li majiteli hry na Xbox 360 zakoupené skrze Xbox Live, neměli byste mít sebemenší problém rozjet ji i na Xbox One. Pokud vlastníte titul na fyzickém nosiči, i tak byste měli mít možnost hru pro Xbox One stáhnout.

Datum spuštění této služby dnes nezaznělo, několik desítek titulů by ale mělo mít možnost zpětné kompatibility ještě letos před Vánoci. Jak zpětná kompatibilita vypadá, představil Microsoft na hře Mass Effect.

Témata: Xbox One | Xbox 360 | E3 2015
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Microsoft představil zpětnou kompatibilitu her na Xbox

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.