Oculus představil finální verzi svých brýlí a ukázal ovladač budoucnosti

E3 2015

Společnost Oculus, která vyvíjí brýle pro virtuální realitu Rift, se rozhodla, že se vyhne velkému mediálnímu humbuku během E3 a uspořádala svou tiskovou konferenci již dnes. Kromě věcí jako finální produkt, datum vydání apod. Jsme se také dozvěděli dvě podstatné novinky, jedno je partnerství s Microsoftem, a ta druhá novinka je ovladač s názvem Oculus Touch.

Oculus Rift

Oculus Rift FOTO: Oculus

Dnešní speciální akce měla za úkol odhalit finální verzi Oculus Riftu, což se i stalo. „Nová“ verze bude mnohem lehčí, bude obsahovat i odnímatelná sluchátka a taky je uvnitř více místa pro lidi, kteří nosí brýle. Problém s různou velikostí oči se taktéž vyřešil, a to posuvníkem na spodní straně brýlí.

Oproti testovacím verzím, budete k počítači připojeni pouze jedním kabelem, takže se vám nebudou motat dohromady. Podstatné změny se také provedly u senzoru pohybu, který nyní vypadá po designové stránce mnohem atraktivněji a nebude vám na stole dělat ostudu.

Spolupráce s Microsoftem

První novinka, kterou společnost oznámila, je uzavření partnerství s Microsoftem a není to jen tak ledajaká smlouva na dodání gamepadů. Takže kromě zmíněných Xbox One gamepadů, se také dlouhou dobu vyvíjely funkce, aby Oculus Rift mohl fungovat nativně ve Windows 10, což je zajímavé, protože tím pádem bude Microsoft nativně podporovat dvě zařízení, kromě Riftu, také své HoloLens.

img-responsive

Oculus Rift + Xbox One Gamepad | foto: Oculus

Nativní podpora Windows 10 se například pozná při streamování Xbox One her do PC, které bude pak celý obraz přenášet do virtuálních brýlí, jak řekl šéf Xbox divize Phil Spencer. Jedná se o takzvaný Virtual Cinema mód a měl by navodit pocit, jak kdyby se hrálo na velkém plátně, jak informoval server pcgamer.com.

Hry, hry, hry

Těšila se na to většina hráčů. Ukázek prvních her vytvořených speciálně pro virtuální realitu jsme se ale moc nedočkali. Jak už asi bude zvykem až do vydání, nejvíce prostoru dostala vesmírná střílečka EVE Valkyrie. Dále jsme viděli dvojici her z pohledu třetí osoby, což zrovna není ten pravý šálek kávy pro virtuální realitu. O dalších hrách se jen letmo zmínili a ukázali krátké záběry, na které se můžete podívat níže. Více o všech hrách se dozvíme během E3. Nakonec ještě Oculus oznámil, že vývoj her pro virtuální realitu neberou na lehkou váhu, a proto do něj investují deset milionů dolarů.

Oculus Touch

Na úplný konec si připravil samotný otec virtuálních brýlí Oculus Rift Palmer Lucky malou třešničku. Oculus Touch, neboli ovladače virtuální reality, kterými bychom se měli pohybovat v prostoru. Nevypadá to vůbec špatně, jen si moc nedokážu představit, jak by se s tím vykonávala nějaká činnost, která vyžaduje přesnost, například míření zbraní. Na to si ale budeme muset počkat až na E3, kdy tento prototyp poprvé ukáží za chodu.

img-responsive

Oculus Touch | foto: Oculus

S touto třešničkou na konec se i Palmer Lucky rozloučil a s ním skončila i celá prezentace. Na úplný závěr dodáme, že datum vydání Oculus Riftu je stále plánováno na začátek roku 2016.

Témata: Oculus Rift | E3 2015
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Oculus představil finální verzi svých brýlí a ukázal ovladač budoucnosti

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.