Očekáváné pokračování Mirrors Edge se jmenuje Catalyst. Má to ale háček

E3 2015

Podle slov se nejedná o pokračování Mirror’s Edge, ale pouze o pokračování příběhu hrdinky Faith. DICE to vysvětluje tak, že vzali každý aspekt z první hry a předělali je do nového kabátu a samozřejmě přidali mnoho novinek. Duchem to bude pořád Mirror’s Edge, ale z hraní Catalystu by měl mít hráč úplně jiný zážitek.

Mirror's Edge Catalyst

Mirror's Edge Catalyst FOTO: DICE

O Catalyst už se několik dní ví, nejprve jsme se dočkali malého odhalení na oficiálním Twitter účtu, teď již série. Nedlouho poté se odhalily první obrázky a včera večer dokonce i komiks s názvem Mirror’s Edge: Exordium.

Nejprve se ale ještě na krátko vrátím k vyjádření DICE ohledně druhého dílu. „V DICE jsme strávili mnoho času předěláváním každého aspektu hry a tvořením úplně nového zážitku. Catalyst není pokračování, není to Mirror’s Edge 2. Máme vizi, ve které udělíme poctu prvnímu dílu, ale zároveň posuneme hranice mnohem dál,“ řekla výkonná producentka Mirror’s Edge Catalyst Sara Janssonová na webu hry.

Nicméně troufám si tvrdit, že se jen jedná o klasickou mediální „kamufláž“ a bude se jednat o klasické pokračování, jen třeba s většími změnami v hratelnosti nebo příběhu. Více se dozvíme 15. června v 10 hodin večer, kdy má Electronic Arts připravený svou tiskovku.

Mirror’s Edge: Exordium

Aby těch nových názvů k zapamatování nebylo málo, tak DICE oznámil spolupráci s Dark Horse. Výsledkem této spolupráce bude celkem šesti dílná komiks, který poodhalí více z příběhu Faith, jak informoval server vg247.com. O příběh se postará hlavní scénárista série Chrisofer Emgard, o grafickou část komiksu obstarají grafici DICE.

První díl komiksu Exordium vychází 9. září za cenu 4 dolarů. Dostupnost v Evropě nebo například český překlad, zatím není jasná.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Očekáváné pokračování Mirrors Edge se jmenuje Catalyst. Má to ale háček

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.