Oceňovaná realistická strategie Fate of the World se dočká pokračování

Slyšeli jste už o herním žánru Global warming game? Jedná se, jak už název napovídá, o realistickou simulaci řešení problému globálního oteplování. Tradičními zastánci tohoto žánru jsou deskové hry, ale i v elektronické verzi se jich pár desítek najde. Jednou z nich je i Fate of the World.

Fate of The World

Fate of The World FOTO: Red Redemption Ltd

V roce 2011 se indie developeři z  Red Redemption ve spolupráci s profesorem Mylesem Allenem z Oxfordské Univerzity odhodlali k odvážnému kroku a vytvořili reálnou simulaci budoucnosti naší planety a celého lidstva. Výsledkem byla obsáhlá strategie, která vzbuzuje otázku, jak moc se realita bude simulaci podobat a především, zda přežijí pandy.

Fate of the World byla kritiky poměrně vysoko oceňována a přirovnávána ke klasickým titulům jako Balance of Power, Civilization, nebo Democracy. Na metacriticu jí udělili rovných 70% a pokud se vám nechce čekat na pokračování, můžete si ji zakoupit na Steamu, díky kterému má i po letech aktivní hráčskou podporu na Steam fórech.

Pokračování tohoto titulu, Fate of the World Online, vznikne pod taktovkou britských Soothsayer Games, kteří ke hře získali práva namísto zaniknuvších Red Redemption. Soothsayer postupně v developerském deníku zveřejňují novinky a informace ohledně plánovaného titulu. Ten se od toho původního bude lišit ve dvou zásadních bodech.

  • Multiplayer

Ve hře bude vždy několik postav, ať již reálných, či botů, jejichž kombinaci si budete moci zvolit v libovolném poměru. Budete si tedy moci zahrát i sami, ale možnost volby je vždy vítána. Namísto globálního diktátora, kterým jste byli v originálnímu titulu, budete nyní stát v čele národu, či organizace jako třeba NATO, OPEC, nebo EU. Díky tomu se samozřejmě celá simulace stává daleko realističtější a její obsah již není omezen jen na vyčerpatelné množství možností, které v single playeru objevíte. 

  • Bude online

Bez tohoto aspektu hry by se multiplayer v dnešní době logicky neobešel. Přestože právě implementace online hraní je nejdražší položkou na seznamu, Soothsayer slibují, že s přáteli si budete moci zahrát i simulaci celých 200 let vývoje naší planety. I když věří, že tuto možnost, jejíž dokončení zabere kolem 20 hodin, využije pouze zlomek hráčů, chtějí jim to umožnit. Pro ty méně trpělivé chystají spoustu krátkodobějších kampaní, které prý budou neméně atraktivní. Další obrovskou výhodou online verze bude její využití k neustálému updatování a vylepšování herního obsahu, které u původního titulu opravdu chybělo a vedlo dokonce k vydání fanouškovského patche.

Kromě těchto změn nebude chybět ani přepracovaná grafická podoba hry. Nové, realističtější prostředí můžete porovnat s tím původním (viz fotogalerie výše). Bude vypadat takto:

img-responsive

Fate of the World | foto: Soothsayer Games

Přesné datum vydání Fate of the World Online zatím Soothsayer Games neoznámili, víme ale, že vyjde někdy v příštím roce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Oceňovaná realistická strategie Fate of the World se dočká pokračování

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.