Známe cenu Steam ovladače, již se spustily předobjednávky

Údajně revoluční ovladač, který spojí hraní na počítači s pohodlí konzolí, máme téměř na dosah. Valve dnešním dnem spustila předobjednávky, i když prozatím jen pro velké trhy. Cena v Evropě byla stanovena na 55 eur, což v přepočtu na naše dělá 1500 Kč.

Steam ovladač

Steam ovladač FOTO: Valve

Spuštění předobjednávek je pouze pro první vlnu nedočkavců a je silně limitované, proto se dočkají pouze obyvatelé větších trhů. A dočkají se poměrně brzy, první vlna ovladačů by k majitelům měla dorazit již 16. října, což je o mnoho týdnů dříve, než se plánuje oficiální začátek prodeje.

Troufáme si tvrdit, že v něm bude figurovat i Česká republika, stačí se například podívat na stránku o ovladači v Steam obchodě, která je počeštěna. A pokud to u nás nebude prodávat přímo Valve, tak se zcela jistě najde velký obchod, který k nám začne ovladač dovážet. Podle prvních dojmů zahraničních novinářů, kteří si mohli vyzkoušet prototyp ovladače, se opravdu jedná o povedené zařízení, když k tomu připočteme obrovskou marketingovou sílu, kterou Valve má, tak se nemůže stát, že se bude jednat o propadák.

Trochu jiný ovladač. Přesně těmito slovy oslovuje Valve čtenáře na oficiální stránce a každý jim při pohledu na obrázky musí dát za pravdu. Oproti klasickým konzolovým gamepadům, má Steam ovladač dva trackpady podobné touchpadům z notebooku. Další zajímavosti je dvoufázová spoušť, kdy si na jedno tlačítko můžete nastavit dvě rozdílné funkce při lehkém stisknutí a při stisknutí až na doraz.

Témata: Steam Controller | Steam
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Známe cenu Steam ovladače, již se spustily předobjednávky

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.