Známe cenu Steam ovladače, již se spustily předobjednávky

Údajně revoluční ovladač, který spojí hraní na počítači s pohodlí konzolí, máme téměř na dosah. Valve dnešním dnem spustila předobjednávky, i když prozatím jen pro velké trhy. Cena v Evropě byla stanovena na 55 eur, což v přepočtu na naše dělá 1500 Kč.

Steam ovladač

Steam ovladač FOTO: Valve

Spuštění předobjednávek je pouze pro první vlnu nedočkavců a je silně limitované, proto se dočkají pouze obyvatelé větších trhů. A dočkají se poměrně brzy, první vlna ovladačů by k majitelům měla dorazit již 16. října, což je o mnoho týdnů dříve, než se plánuje oficiální začátek prodeje.

Troufáme si tvrdit, že v něm bude figurovat i Česká republika, stačí se například podívat na stránku o ovladači v Steam obchodě, která je počeštěna. A pokud to u nás nebude prodávat přímo Valve, tak se zcela jistě najde velký obchod, který k nám začne ovladač dovážet. Podle prvních dojmů zahraničních novinářů, kteří si mohli vyzkoušet prototyp ovladače, se opravdu jedná o povedené zařízení, když k tomu připočteme obrovskou marketingovou sílu, kterou Valve má, tak se nemůže stát, že se bude jednat o propadák.

Trochu jiný ovladač. Přesně těmito slovy oslovuje Valve čtenáře na oficiální stránce a každý jim při pohledu na obrázky musí dát za pravdu. Oproti klasickým konzolovým gamepadům, má Steam ovladač dva trackpady podobné touchpadům z notebooku. Další zajímavosti je dvoufázová spoušť, kdy si na jedno tlačítko můžete nastavit dvě rozdílné funkce při lehkém stisknutí a při stisknutí až na doraz.

Témata: Steam Controller | Steam
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Známe cenu Steam ovladače, již se spustily předobjednávky

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

19.01.2019 14:44 Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

17.01.2019 20:17 Bude tato "variace na Fallout" úspěšnější než loňský pokus od Bethesdy?

Související:

Nejčtenější články

  1. Hordy nemrtvých na obzoru: Days Gone představuje sběratelskou a speciální edici

  2. EA zrušilo rozsáhlou Star Wars hru s otevřeným světem

  3. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.