XCOM 2 vychází v listopadu exkluzivně na počítače a přinese mnoho vylepšení

E3 2015

Nejprve tu byla webová stránka AdventFuture.org, která lákala na dystopickou hru z budoucnosti. Poté se začalo spekulovat, že se jedná o pokračování tahové strategie XCOM: Enemy Unknown. A konečně včera se tyto spekulace ukázaly jako pravdivé, XCOM 2 vychází ještě letos, a to exkluzivně na počítače.

XCOM 2

XCOM 2 FOTO: 2K Games

Oznámení proběhlo přes kolegy na serveru IGN, kteří nový XCOM představili v rubrice IGN First. V druhém XCOMU se podíváme o dalších dvacet let dále do budoucnosti, kde lidstvo prohrálo válku s „emzáky“ a muselo se podřídit novému světovému řádu. Organizace XCOM je už z velké části zapomenuta a pomalu a jistě se reorganizuje, aby mohla v čele s vámi osvobodit Zemi.

Role ale budou tentokrát vyměněné. Organizace XCOM bude muset začít útočit, což nebude nic jednoduchého kvůli omezeným zdrojům a neustálému přesunu základny do bezpečí. Jako hráč budete muset vžít do role partyzána a s použitím palebné síly, ale i plížení dostat „emzáky“ na lopatky a vypudit je ze Země.

Novinek bude v dalším díle opravdu hodně. Můžete očekávat nové třídy pro vojáky, nové druhy nepřátel, pokročilé použití Stealth prvků, okrádání mrtvých nepřátel nebo padlých spolubojovníků. Mobilní leteckou základnu zvanou Avenger, procedurálně generované mapy, podpora módů nebo třeba 1v1 multiplayer. O dalších novinky a informace jistě nebude nouze na E3, která tu bude již za několik dní.

Překvapivé je datum vydání, hru bychom mohli hrát již v listopadu tohoto roku, a to exkluzivně na počítače, což už se v těchto dnech moc často nevidí, obzvlášť když první díl byl na konzolích velmi zdařilý a dočkal se i vyššího počtu prodaných kopií, než PC verze. Kromě PC verze, se dočkají také majitelé zařízení se systému Linux respektive MAC OS X.

Témata: XCOM 2 | Firaxis | E3 2015
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: XCOM 2 vychází v listopadu exkluzivně na počítače a přinese mnoho vylepšení

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.