Ve FIFA 16 budou ženské týmy. Hráči z toho šílí

EA ohlásilo možnost hrát ve FIFA 16 za ženské národní týmy. Mužští hráči na to zareagovali sérií rozhořčených tweetů.

FIFA 16 nově představí ženské týmy

FIFA 16 nově představí ženské týmy FOTO: Electronic Arts

Inu, to máte novinky, které píšete s nadšením (oznámení čtvrtého Falloutu, kupříkladu). Pak máte novinky, které píšete s lakonickým pokrčením ramen (oznámení třináctého Call of Duty). A pak jsou novinky, které byste nejraději odbyli memem profesora Farnswortha z Futuramy a šli si dát studenou sprchu. Brrr. Ale buďme trochu profesionální a věnujme se tomuto tématu s úctou.

Jak včera informovali kolegové z vg247.com, nejnovější díl FIFA s sebou přinese novinku v podobě hry za dvanáct ženských národních týmů. To nám v redakci rozhodně nezní špatně: jde o svěží vítr v podobě zajímavé novinky (ačkoli asi není důvod se domnívat, že by se hra za ženy nějak výrazně lišila od té za muže) a je zde vidět snaha cílit na dámské publikum, které dnes již rozhodně není zanedbatelné.

Málokdo v EA ale asi čekal, že se kolem této informace vytvoří taková kontroverze. Již záhy po oznámení se twitterové účty hráčů (v mužském rodě) začaly plnit reakcemi nabývajícími všech hodnot od pobouřených přes urážlivé až po nenávistné. Ostatně, podívejte se sami. "Je to chlapský sport! Ženy ničí fifu!" "Snad EA nezašla příliš daleko a nenaprogramovala jim měsíčky." Ach božíčku.

Celá kauza pravděpodobně ještě nabere vyšších obrátek a divili bychom se, kdyby se internet nezačal záhy plnit videi herních recenzentů a let's playerů, kteří se k danému tématu chtějí vyjádřit. Všechen tento povyk ale především poukazuje na to, jak těžko některé radikálnější části herní komunity snáší vpád "ženskosti" do něčeho, co považují za maskulinní doménu - a ne, tím nemyslím fotbal, tím myslím videohry. Hráči už si zvykli na ženy v rolích princezen a zerotizovaných objektů, ale zřejmě je těžké se přenést přes to, že by se ve hrách měly ujmout aktivnější role. Jako je třeba kopání do míče.

Pro přesnost je třeba dodat, že ženská liga bude separátním módem, tedy nebude možné hrát zápasy mužů proti ženám, a že tento mód je samozřejmě možné při hraní zcela ignorovat.

Co si o tom myslíte vy? Také jste si po onom oznámení napsali rozzuřený tweet? Nebo jste rádi, že ženy dostanou šanci se na monitoru lépe prezentovat? Či vás celá situace nechává úplně chladnými? Za sebe musím říct, že pokud se mi FIFA 16 (která vychází v září na PC a konzole současné i minulé generace) dostane do rukou, za holky si rád zakopu. Vždyť - odpusťte mi tu poznámku - ve které jiné hře se vám jich bude na obrazovce promenádovat dvaadvacet najednou? A pro dámy-hráčky jedině dobře. Však si tu reprezentaci zaslouží.

Témata: FIFA 16
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ve FIFA 16 budou ženské týmy. Hráči z toho šílí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.