Nová SHMOBA Games of Glory dnes vychází v beta verzi na Steamu

SHMOBA, jak vývojáři inovativní typ své hry pojmenovali, kombinuje prvky klasických MOBA titulů s herním stylem střílečky po vzoru Counter-Strike. Hráčskou komunitu zaujala a získala tak od Steamu Greenlight.

Games of Glory

Games of Glory FOTO: Lightbulb Crew

Za titulem stojí malá skupina vývojářů sídlících v Paříži a Stockholmu pod jménem Lightbulb Crew. Ti se rozhodli vytvořit hru na bázi Counter Strike, soustředěnou na týmovou spolupráci, malé mapy a rychlý herní spád. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby své dílo nepojali v žánru MOBA. Výsledkem je kombinace nejlepších prvků obou her s názvem Games of Glory, označujícím nejen hru samotnou, ale i herní svět v podobě e-sports arény, jejíž obsah budou hráči svými výkony ovlivňovat. 

GoG se od klasických MOBA her, kterých je dnes nespočet, liší především dvojí možností ovládání. Můžete si ji kromě typického QWER zahrát na WSAD a myš používat k zaměřování a střelbě, která u nejlepších hráčů dosahuje maximálně 90% úspěšnosti. Nečekejte tedy žádný autoattack, ani nekonečně se spawnující vlny minionů, které budete prvních 10 minut last hitovat. Odstraněním této fáze se zkrátila průměrná doba hry, která tak trvá kolem 15 minut. 

Se střílením souvisí i samozřejmě i zbraně. Ty máte možnost mít 2 a to v libovolné kombinaci melee či ranged. Mezi těmito dvěma pak můžete podle aktuální situace libovolně přepínat. Kromě 4 spellů a jejich cooldownu si tedy musíte hlídat i automatické dobíjení nábojů obou zbraní, které probíhá mimo boj a při odměřované střelbě mnohem rychleji a nutí tak k taktizaci. Volba zbraní také obrovsky zamávala s rolemi postav, které již nejsou pevně dány. S tankem není problém používat raketomet, stejně jako sniper může vklidu nakoupit 2 mačety a vybalancovat tak momentální nedostatek týmu, nebo prostě jen překvapit protivníka. Jak přiznal sám šéf Lightbulbg Anders Larsson, balancování postav se stalo opravdu velkým oříškem. Počet postav je proto sice prozatím menší, ale možnost kombinace s volbou zbraní a upgradů to plně vynahrazuje. Lightbulb plánuje počet postav postupně zvyšovat a to až ke stovce.  

Games of Glory se hrají na malých mapách, které kopírují pouze základní MOBA prvky. Ve většině map se na začátku hry objevíte ve své bázi a zde máte možnost si nakoupit zbraně a upgrady. Přehled obojího připomíná spíše přehledný styl stříleček, než rozsáhlé popisky předmětů v MOBA hrách. Nevýhodou je, že nakupovat můžete pouze v bázi. Jednotlivé mapy mají různé cíle, prozatím si můžete zahrát například verzi Superstar, kdy vaše hvězda týmu musí přežít do konce časového limitu, nebo obdobu  Domination s nutností zabrat určité body na mapě. Anders Larsson se zmínil, že chystají i verzi se spawnem obou týmů uprostřed mapy.

Anders Larsson, momentálně oslavující se svým týmem Lightbulb Crew dnešní vydání beta verze Games of Glory na Steamu se dnes ve 20.00 připojí k týmu redakce Gamifique.cz a při této příležitosti si po našem boku zahraje Streamované zápasy. Games of Glory si můžete zdarma stáhnout na Steamu a ještě dnes si zahrát proti naší redakci a šéfovi vývojářského týmu. Streamování zápasu sledujte od 20.00 zde:

Stream Games of Glory redakce Gamifique.cz s šéfem Lightbulb Crew Andersem Larssonem

 

Témata: Games of Glory
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nová SHMOBA Games of Glory dnes vychází v beta verzi na Steamu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.