Dark Future aneb tak trochu jiný Mad Max

Jen málokdo čekal, že značka Mad Max alias Šílený Max dokáže i po více než pětatřiceti letech diváky stále bavit. Postaral se o to čtvrtý díl filmu, na jehož úspěchu se nyní snaží svézt i řada dalších.

Dark Future: Blood Red States

Dark Future: Blood Red States FOTO: Games Workshop

Tento trend se nevyhnul ani hernímu světu a postapokalyptická akce z dílny Avalanche Studios s příznačným názvem Mad Max už je pomalu na cestě. Proč ale zůstávat pouze u jedné hry? Proč nevzít koncept čtvrtého dílu a nezakomponovat do něj i prvky z prvního filmu?

Podobné otázky si zřejmě položili vývojáři z Auroch Digital a Games Workshop, kteří se rozhodli, že vytvoří vlastní variaci na Šíleného Maxe. Dark Future: Blood Red States pracuje na jednoduchíém principu, který vychází z prvního dílu filmu. Města stále stojí, jsou obydlená, a i když se svět vypořádává s apokalypsou, základní výdobytky civilizace stále fungují. Jinak je tomu na venkově, který je neudržovaný a spadá pod nadvládu gangů.

Tak trochu Shadowrun, tak trochu James Bond, tak trochu Carmageddon. Dark Future: Blood Red States si bere od každého něco, to vše zabalí do hávu již zmiňovaného Mad Maxe, a výsledkem by alespoň podle předpokladů tvůrců měla být automobilová akce založena na principech drsného světa. O ten tady půjde především, neboť na samotných herních principech by nemělo být moc co zkazit, i když v tuto chvíli se o nich mnoho bližšího neví.

Uvidíme, jestli půjde o důstojnou připomínku šílených pustin, nebo o přemalovaný Re-Volt. Zjistíme to ale zřejmě až v zimě, kdy by měla hra vyjít na PC. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dark Future aneb tak trochu jiný Mad Max

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.