Dark Future aneb tak trochu jiný Mad Max

Jen málokdo čekal, že značka Mad Max alias Šílený Max dokáže i po více než pětatřiceti letech diváky stále bavit. Postaral se o to čtvrtý díl filmu, na jehož úspěchu se nyní snaží svézt i řada dalších.

Dark Future: Blood Red States

Dark Future: Blood Red States FOTO: Games Workshop

Tento trend se nevyhnul ani hernímu světu a postapokalyptická akce z dílny Avalanche Studios s příznačným názvem Mad Max už je pomalu na cestě. Proč ale zůstávat pouze u jedné hry? Proč nevzít koncept čtvrtého dílu a nezakomponovat do něj i prvky z prvního filmu?

Podobné otázky si zřejmě položili vývojáři z Auroch Digital a Games Workshop, kteří se rozhodli, že vytvoří vlastní variaci na Šíleného Maxe. Dark Future: Blood Red States pracuje na jednoduchíém principu, který vychází z prvního dílu filmu. Města stále stojí, jsou obydlená, a i když se svět vypořádává s apokalypsou, základní výdobytky civilizace stále fungují. Jinak je tomu na venkově, který je neudržovaný a spadá pod nadvládu gangů.

Tak trochu Shadowrun, tak trochu James Bond, tak trochu Carmageddon. Dark Future: Blood Red States si bere od každého něco, to vše zabalí do hávu již zmiňovaného Mad Maxe, a výsledkem by alespoň podle předpokladů tvůrců měla být automobilová akce založena na principech drsného světa. O ten tady půjde především, neboť na samotných herních principech by nemělo být moc co zkazit, i když v tuto chvíli se o nich mnoho bližšího neví.

Uvidíme, jestli půjde o důstojnou připomínku šílených pustin, nebo o přemalovaný Re-Volt. Zjistíme to ale zřejmě až v zimě, kdy by měla hra vyjít na PC. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Dark Future aneb tak trochu jiný Mad Max

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Odhalení nového Xboxu se blíží. Dočkáme se už na letošní E3

23.02.2019 17:22 Podle posledních informací se odhalení nejnovějšího Xboxu dočkáme už na letošní E3.

Seznam exkluzivit na Epic Games Store bobtná. Nově přibude i hororová…

23.02.2019 16:44 Epic Games Store rozšiřuje svůj seznam exkluzivit.

Nejčtenější články

  1. Fallout 76 zdarma ke kloboučkům k PS4 dualshocku? V Polsku žádný problém

  2. VR hra díky Apex Legends zaznamenala raketový nárůst zájmu

  3. Anthem v předběžném přístupu s sebou přináší problémy s připojením

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.