GSC Game World vzkřísí strategickou sérii Cossacks remakem prvního dílu

Ukrajinské vývojářské studio GSC Game World odhalilo, na čem pracovalo od svého obnovení v minulém roce. Nejde ale o nový díl STALKERa, jak se očekávalo. GSC se místo toho rozhodli oživit druhou ze svých herních sérií – Cossacks

Cossacks 3

Cossacks 3 FOTO: GSC Game World

První díl Cossacks s podtitulem European Wars vyšel v roce 2001 a zaznamenal nečekaný úspěch, především ve východní Evropě. Vývojáři pak ještě přidali druhý díl a datadisky, načež v roce 2006 sérii ukončili. Nicméně prodeje Cossacks umožnili financování stále se protahujícího vývoje jiné hry od GSC – STALKER: Shadow of Chernobyl. Díky STALKERu se na Cossacks poměrně zapomnělo, ale vývojáři to teď plánují napravit vydáním Cossacks 3, snad prvního remaku, který se skrývá za jménem dalšího dílu.

Jak prozradil producent Jevgenij Grigorovič v rozhovoru pro Polygon, gameplay by měl zůstat zachován. Můžeme se tedy těšit na taktické bitvy s tisíci jednotek po vzoru 17. až 18. století, ve kterých se slepé naběhnutí do nepřátel rovná přímé cestě do pekel a bez citlivého využívání dělostřelectva a terénu či opevnění se neobejdete. Limit počtu jednotek by měl být stejný jako v prvním díle – 8 000. Vývojáři už teď ale plánují, že ho později vyženou výš; možná by to mohlo být až na 64 000, kolik umožňoval druhý díl.

GSC počítají v základu s 12 hratelnými frakcemi, s jistotou nebudou chybět Francie, Anglie, Rusko, Ukrajina, Rakousko a Prusko. Po vydání by se počet frakcí mohl rozrůst až na 20. Můžeme se těšit na 5 hratelných kampaní a spoustu dalších samostatných bitev, které by měly odpovídat svým historickým předlohám; skirmish mód, multiplayer až pro 7 hráčů a i komplexní generátor map.

Moddeři si přijdou na své díky obsáhlému editoru, který bude obsahovat stejné nástroje, jaké mají k dispozici vývojáři. S „trochou“ snahy by mělo být možné hru od základů překopat. Ty nejpopulárnější módy hodlají GSC rovnou podporovat – propůjčí jim status oficiálního módu a nabídnou modderům svou pomoc.

Na datum vydání Cossacks 3 si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: GSC Game World vzkřísí strategickou sérii Cossacks remakem prvního dílu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.