Civilization: Beyond Earth se dočká prvního datadisku Rising Tide

Samozvaný nástupce kultovní „meierovky“ Alpha Centauri se vřelého přijetí sice nedočkal, ale vývojáři z Firaxis nad hrou hůl nezlomili a pracují na datadisku. Mezi hlavní taháky Rising Tide bude patřit možnost osidlovat oceány nebo čtyři nové frakce.

Civilization: Beyond Earth - Rising Tide

Civilization: Beyond Earth - Rising Tide FOTO: Firaxis

Je skoro pravidlem, že každé nové strategii od Firaxis jsou vytýkány nekomplexnost a nedostatek obsahu, které následně vývojáři musí řešit vydáváním datadisků. Beyond Earth v tomto nebude žádnou výjimkou a vzhledem k až směšné podobnosti s Civilization V můžeme být i rádi, že se k dlouhé řadě her přidá.

Hlavní změnou oproti původní hře bude možnost v Rising Tide osidlovat oceány, které ukrývají nejen širokou paletu přírodních surovin, ale i nová mimozemská zvířata, kterým nebudou města na vodě úplně po chuti. Dále se můžeme těšit na rozšířené možnosti diplomacie, dynamické traity jednotlivých vůdců nebo nový systém artefaktů, který nabídne unikátní perky, upgrady jednotek nebo budovy pro vaší frakci. Samozřejmostí jsou pak čtyři nové frakce a dva nové biomy.

Datum vydání bylo předběžně stanoveno na podzim tohoto roku a cena na 30 euro.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Civilization: Beyond Earth se dočká prvního datadisku Rising Tide

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.