Adventura Toren vás postaví do role vězněné dívky ve starobylé věži

Na záchranu udatným princem ale můžete zapomenout hned na začátku. O vše se budete muset postarat sami. Cesta ke svobodě, která se nachází na samém vršku věže zvané Toren, ale nebude vůbec jednoduchá. Budou vás čekat logické puzzle hádanky a nestvůry, které se vám budou stavět do cesty.

Toren

Toren FOTO: Swordtales

A to vše je zabalené do krásného grafického kabátu, který je inspirovaný japonskými hrami jako ICO, Shadow of the Colossus nebo Zelda.

Toren je první počin brazilského nezávislého studia Swordtales, které na hře pracovalo přes čtyři roky. Příběh se točí kolem dívky, která je uvězněná ve věži a neví, co bude dělat se svým životem, proto se rozhodne vylézt na samotný vrchol věže, kde chce najít samotný smysl svého života a eventuálně i svobodu.

Ve hře se dají najít mnohé metafory a odkazy na mýtické a starověké kultury a příběhy, jako například Kabalu a její strom života, Babylonskou věž nebo mytologické příběhy o hrdinech.

Jedna ze zajímavostí v Toren je růst postavy, a to doslova. Začínáte jako malá holčička, učíte se chodit, poznáváte okolní svět apod. Jak se ale začnete prokousávat příběhem hry, dívka bude růst a bude čím dál tím starší, což vyústí v naučení nových schopností, které vám pomůžou dostat se na vrchol věže. Pochlubili se vývojáři v PlayStation blogu.

Hra vyšla včera a můžete si ji koupit na PC nebo na PlayStation 4 za cenu 10 eur.

Témata: Toren
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Adventura Toren vás postaví do role vězněné dívky ve starobylé věži

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.