Alien: Isolation zklamal. SEGA plánuje záplatu

Prodal se, prodal, ale málo... Alien: Isolation, který má na svém kontě hromadu ocenění a chvály od hráčů i herních novinářů, nesplnil očekávání vývojářů.

Alien: Isolation

Alien: Isolation FOTO: Sega

Alien: Isolation se podle tvůrců od Segy prodalo více než dva miliony kusů, i přesto ale toto číslo nenaplnilo očekávání vývojářů. Vyplývá to z finanční zprávy společnosti SEGA, která prodeje vetřelců a dalších her včetně Football Manager 2015 a Total War: Attila označila za slabé.

Ačkoli by se mohlo zdát, že si výše uvedené tituly vedou dobře, a na poli kvality a spokojenosti hráčů tomu tak opravdu je, za loňský rok čítají prodeje spolu s dalšími hrami něco málo přes 12 milionů kusů. A to tvůrcům nestačí.

Sega se proto rozhodla změnit finanční plán a plánuje více než čtyři desítky titulů, které budou postaveny na finančním modelu free-to-play. Mezi nimi se objeví několik nových značek (potažmo začínajících sérií, bude-li se jim dařit dobře) a jeden pay-to-play titul.

Většina her bude dostupná pouze v rámci elektronické distribuce, fyzických nosičů se dočkáme jen zhruba u dvou desítek her. Těm už ale Sega očividně moc nefandí.

Témata: Alien: Isolation | Sega
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Alien: Isolation zklamal. SEGA plánuje záplatu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.