Battlefront ruší tradiční pojetí tříd

Zní vám nový díl Star Wars s podtitulem Battlefront podobně jako Battlefield? Pokud ano, tak na jakoukoliv podobnost rovnou zapomeňte. Hry sice pochází ze stejného studia, budou se ale lišit natolik, jak jen je možné.

Star Wars: Battlefront

Star Wars: Battlefront FOTO: EA

Dobře, uznáváme, že v některých věcech si budou obě hry podobné. Z toho co zatím víme je jisté, že do očekávaného Stat Wars titulu budou vycházet po vzoru série Battlefield nové mapy formou DLC, hráči rovněž budou mít možnost osedlat si ikonické stroje a dalších pár podobností by se určitě také ještě našlo. 

Battefront se ale bude zásadně lišit v otázce multiplayeru. Narozdíl od svého Battlefieldího kolegy totiž Star Wars nenabídne tradiční pojetí tříd (class) a ruší se také zavedený systém jednotek (squad). Místo spolupráce se skupinkou hráčů se ve hře představí nový model založený na kooperaci dvou hráčů. Kromě možnosti spawnovat se jeden na druhého budete se svým parťákem rovněž odemykat vybavení.

I tento proces ale bude zcela odlišný od zavedeného postupu v Battlefield. Battlefront ruší pojetí tradičních tříd a místo toho vám nabídne možnost vytvořit si charakter podle vašeho uvážení. Ten si můžete koncipovat podle vašeho herního stylu. Jinak budete odemykat nové vybavení v případě, že vám vyhovuje stát v přední linii, a jiné vybavení budete používat, pokud jste týmovým hráčem. 

K tomuto kromu se tvůrci z DICE rozhodli proto, aby se vyhnuli srovnávání Battlefront s jinými kooperativními a multiplyerovými tituly, například právě se sérií Battlefield. Otázkou zůstává, jak bude tento model fungovat v ostrém režimu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Battlefront ruší tradiční pojetí tříd

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.