Skyforge - Nové MMO ve kterém se můžete stát bohem

V klasickém MMORPG začínáte jako spoře oděný smrtelník, který padne po dvou ranách. Ve Skyforge svou cestu započnete jakožto nesmrtelný hrdina chránící svou planetu a postupně se vypracujete až na boha s davy uctívačů a posluhovačů.

Skyforge

Skyforge FOTO: Obsidian Entertainment

Před pěti lety spojily Obsidian Entertainment, Allods Team a My.com své síly a oznámili své epicky zamýšlené MMORPG Skyforge. Vůbec první screenshoty byly představeny v roce 2012 a teprve před dvěma měsíci se hra dočkala closed beta verze. Z traileru jde poznat, že si vývojáři ukrojili opravdu pořádný kousek, na kterém však pilně pracují. 

Skyforge se od běžných MMO, kterými je trh doslova přesycen, liší snad ve všech aspektech. Již počáteční výběr classy mnoha hráčům zabere desítky minut, ne-li hodin, během kterých studují dovednosti, schopnosti a talenty jednotlivých hrdinů, aby mnohdy posléze zjistili, že je vlastně hraní za konkrétní classu vůbec nebaví. Tento problém ve Skyforge odpadá, jelikož vám hra umožní si založit pouze jednu postavu, se kterou můžete od určité úrovně volně přepínat mezi všemy odemknutými povoláními podle toho, jak se vám to zrovna hodí. Namísto klasického levelového systému ve Skyforge sbíráte prestige, který vám postupně odemyká nový gear, talenty a služebníky, díky nimž poroste vaše celková moc. 

Při vydání bude hra obsahovat 10 class, z nichž za 3 bude možné hrát již od začátku - Lightbinder, Paladin a Cryomancer. Mezi dalšími classami bude možné přepínat až po jejich odemčení a to kdykoli mimo kombat. Do dnešního dne vývojáři oznámili pouze 9 povolání, kromě výše zmíněných to jsou Berserker, Gunner, Archer, Kinetic, Slayer a Necromancer. 

Svět Skyforge je zasazen do vesmíru, mísícího fantasy a sci-fi, ve kterém mocní nesmrtelní žijí po boku smrtelníků na planetě Aelion. Aelion byl kdysi svobodným světem pod ochrannou rukou boha Aeli. Ten však zmizel a svět ponechal na starost nesmrtelným (hráčům) a hrstce drobných bohů. Bez Aeliho se planeta stala terčem armád mimozemských dobyvatelů, kteří si Aelion i jeho obyvatele chtějí podrobit. Nesmrtelní si pomocí svých skutků budují jméno, prestiž a sbírají následovníky, jenž je budou uctívat jako bohy. Celková síla hráče se pak odvíjí od počtu jeho následovníků až do doby, kdy získá božskou formu a je schopen odvracet nájezdy mimozemských útočníků. Invaze budou probíhat formou raidů pro různě velké skupiny hráčů, kteří již odemkli svou božskou formu. 

Skyforge si můžete v beta verzi zahrát již nyní, vydání titulu se plánuje na letošní léto. Hra bude zdarma, jako ve většině bezplatných herních titulů si však budete moci připlatit za prémiové předměty a kosmetické úpravy. Momentálně si můžete vybrat mezi 3 vývojářskými balíčky s množstvím odměn a okamžitým přístupem do uzavřené beta verze.

 

 

Témata: Skyforge
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Skyforge - Nové MMO ve kterém se můžete stát bohem

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.