Phil Spencer: Windows 10 bude nejlepší operační systém pro hráče

Nadcházející operační systém od Microsoftu, Windows 10 by měl být vůbec ten nejlepší pro hráče, aspoň to tvrdí šéf Xboxu, Phil Spencer. Co tím přesně myslel, se dozvíme již za tři dny, kdy Microsoft plánuje další odhalení novinek ve Windows 10.

Představování Windows 10

Představování Windows 10 FOTO: Microsoft

„Pro tým Xboxu je to začátek diskuzí s fanoušky o práci, kterou děláme. Chceme aby se Windows 10 stal herním operačním systémem. Je to opravdu pěkné, konečně se budeme moc pochlubit a mluvit o tom celý rok,“ řekl šéf Xbox divize Microsoftu, Phil Spencer.

Nicméně ihned ujišťoval majitele konzole Xbox One, že větší zaměření na PC, nebude mít vliv na konzolové hraní a Xbox One bude neustále číslo jedna v herním odvětví Microsoftu, jak uvedl web gamespot.com.

„Jsme stále oddaní hraní na konzolích, ale víme, že máme fanoušky a hráče, kteří také hrají na PC nebo přenosných zařízeních,“ dodal Spencer.

Již na 21. ledna Microsoft svolal další ze svých konferencí o Windows 10, tentokrát se nazývá The Next Chapter. Zatím se přesně neví, o čem bude Microsoft hovořit tentokrát, ale šušká se, že by se mohl rozpovídat o hlasové asistence Cortaně, nových Xbox aplikacích a zbrusu novém prohlížeči, který známe pod pracovním názvem Spartan.

Windows 10 by se měl na trhu objevit do konce roku 2015.

Témata: Windows 10 | Microsoft
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Phil Spencer: Windows 10 bude nejlepší operační systém pro hráče

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.