Je tu první gameplay trailer na Just Cause 3 a je pořádně našlapaný

Váš oblíbený simulátor CIA operací v zámoří se vrací. Slibuje dvakrát více výbuchů, třikrát více skydivingu, pětkrát více vystřelovacích háků a desetkrát méně realistické fyziky!

Just Cause 3

Just Cause 3 FOTO: Avalanche Studios

Pokud jste nějakým zázrakem o sérii Just Cause nikdy neslyšeli, pak vězte, že je to kultovka. Proč, ptáte se? No přeci kvůli jejímu inovativnímu přístupu k takovým herním mechanikám, jako je vážný příběh, propracované charaktery postav a realistická akce. A jak že s těmito mechanikami Just Cause nakládá, ptáte se znovu? Vyhazuje je z okna hlavou napřed, přivázané k židli a s C4kou na zádech, přímo do vodní nádrže se žralokem bílým, který má rovněž C4ku na zádech.

Myslíme to vážně, v těch hrách bouchá fakticky všechno.

Dobře, tak teď poněkud seriózněji (che, slovo "seriózněji" v článku o Just Cause, to je fór…). Just Cause je akční sandbox série o svrhávání diktatur v banánových republikách. Nejspíš. Asi, upřímně, nedávali jsme moc pozor. Byli jsme příliš zaneprázdněni sestřelováním nadzvukových letounů. Granátometem. Ze střechy naší vlastní stíhačky letící rychlostí MACH 1, pochopitelně. Protože kokpity a naváděné rakety jsou pro trapáky.

To už ale bylo pěkných pár let zpátky a my jsme připraveni na další nášup. A právě teď Square Enix vypustil do éteru první trailer na třetí pokračování série – a jak se zdá, všechno zůstává při starém. Opět se vrací hlavní hrdina (Rico Rodriguez aneb ten nejnepravděpodobnější agent CIA všech dob), který bude pobíhat po rozsáhlém otevřeném prostředí (tentokrát středomořská republika Medici) a svrhávat vládu bezcitného diktátora (tentokrát… eh, koho to zajímá, pojďte něco odpálit!).

Zahrajeme si nyní na proroky a řekneme rovnou, že ani tentokrát tu o nějaký příběh nejspíš nepůjde. Což hře samozřejmě vůbec nemáme za zlé. Nebo snad máte dojem, že hra, ve které likvidujete rafinérie pomocí autobusu zavěšeného pod helikoptérou, potřebuje nějaký příběh? Hm? No tak vidíte.

Podle vg247.com by nás Just Cause 3 měla se vší pravděpodobností čekat někdy na Vánoce, a to na Xbox One, PS4 a PC. A teď mě prosím omluvte. Chytil mne silný závan nostalgie, takže je čas žvejkat žvejkačky a svrhávat diktatury masivní likvidací státního majetku a veřejné infrastruktury. A mně právě došly žvejkačky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Je tu první gameplay trailer na Just Cause 3 a je pořádně našlapaný

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.