Telltale Games spojí síly s Marvelem

Autoři příběhových adventur The Walking Dead či novějších Tales from Borderlands a Game of Thrones oznámili spolupráci s komiksovým gigantem Marvel Entertainment. Nová herní série nás čeká během roku 2017.

Telltale Games + Marvel

Telltale Games + Marvel FOTO: Telltale Games

Před třemi lety bylo jméno Telltale Games povědomé jen fanouškům adventur, dnes jej zná celý herní svět. V roce 2012 nám tohle takřka neznámé studio vytřelo zrak, když během pouhých dvaceti dnů prodalo celý milion kopií své příběhové adventury The Walking Dead. Na svůj úspěch bez zahálení navázali dalšími díly se seriálovými (Game of Thrones), komiksovými (Wolf Among Us) a videoherními kořeny (Tales From Borderlands) a postupně svůj trademark lineárních, příběhových adventur (či interaktivních seriálů, chcete-li) pilují k dokonalosti.

Nyní ohlásili partnerství s Marvel Entertainment, které snad není ani třeba představovat jako autory komiksových i filmových dobrodružství Avengers, Strážců Galaxie a mnoha a mnoha dalších superhrdinů. Jejich společná hra má vyjít v roce 2017, jak informoval server vg247.com.

A čí příběh si tedy prožijeme tentokrát? Inu, zatím lze jen divoce spekulovat. Samozřejmě může jít o hru s filmovou licencí, která bude mít za úkol podpořit jeden z blockbusterů, který Marvel v roce 2017 vydá. Mohly by nás snad čekat dobrodružství Strážců Galaxie nebo Thora? Či nová inkarnace Spider-mana? Zrovna tak je ale možné, že se Telltale rozhodli vyprávět některý z komornějších příběhů na pozadí filmových událostí. Či něco úplně jiného.

Pokud jde o hratelnost, je velmi pravděpodobné, že se Telltale budou držet svého zavedeného mustru. Nemůže se ale ubránit naději, že by spolupráce s Marvel Games přinesla do jejich her svěží vítr. Nechápejte nás špatně, příběhy od Telltale si náramně užíváme. Nejspíš se ale všichni shodneme, že alespoň pár inovací v akční složce hry by superhrdinskému tématu jen a jen prospělo.

Témata: Telltale Games | Marvel
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Telltale Games spojí síly s Marvelem

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.