První informace o Mass Effect 4? Objevily se zajímavé zprávy

EA v údajném online průzkumu prozradila první střípky z nové hry z Mass Effect universa. Jeden z účastníků se o informace podělil na redditu.

Mass Effect 4 koncept

Mass Effect 4 koncept FOTO: Reprofoto YouTube

Mass Effect sérii snad netřeba nikomu dlouze představovat. Mohli bychom ji přeci označit za Hvězdné války nové generace a ani bychom moc nepřeháněli. Příběh velitele Sheparda zakončili vývojáři z Bioware třetím dílem v roce 2012 a ačkoli je obecně známo, že už na „nějaké další“ hře ze stejného universa pracují, zatím neuveřejnili žádné informace ohledně příběhu, zasazení či dokonce žánru. A ani na následujících řádcích nenajdete žádné oficiální oznámení. Jde pouze nepotvrzené zvěsti kolující internetem, kterými ale fanoušci i tak dozajista vezmou zavděk.

Server vg247.com informuje o redditovém uživateli benjamin_stone, který se údajně zúčastnil online průzkumu, ve kterém se Bioware dotazovali fanoušků na jejich přání a návrhy pro obsah další hry v sérii. Co podle něj mělo z onoho dotazníku prosáknout za informace?

V nové hře (říkejme jí, alespoň provizorně, Mass Effect 4) bychom měli „hledat lidstvu nový domov“ v galaxii Andromeda. Co do hratelnosti bychom se přitom měli pohybovat v zajetých kolejích – v roli vesmírného průzkumníka budeme brázdit galaxii, navštěvovat neprobádané planety, potkávat mimozemšťany, odhalovat pozůstatky vyhynulé civilizace, nabírat nové členy posádky, konverzovat s nimi (a to by v tom nebylo Bioware, aby jenom to), zkrátka všechna osvědčená esa z kanadských rukávů.

Nově by nás mělo čekat zakládání lidských kolonií na objevených planetách a slovo by měly dostat i prvky strategie, neboť budeme moci do různých koutů vesmíru vysílat zásahové týmy za účelem plnění různých úkolů.

Onu (pro sérii zřejmě nepostradatelnou) roli starodávné civilizace tentokrát zastoupí rasa Remnantů, jejichž „zapomenutá technologie rozhodne o osudu lidstva“. Jak také jinak, že ano. Jejich artefakty a náčrtky by pak měly sehrát roli při raftingu, tedy výrobě či vylepšování předmětů.

Objevit by se měl i Horde mód, dnes již klasický multiplayerový režim, ve kterém hráči společnými silami musí odrážet čím dál tím silnější vlny nepřátel. Po vzoru třetího Mass Effectu by se úspěchy ve hře více hráčů měly promítat do singleplayerové kampaně.

Ještě jednou tedy připomínáme, že všechny výše vypsané informace nejsou podložené žádným seriózním zdrojem a dost dobře tedy může jít o pouhou fámu. Pokud vládnete angličtinou a prahnete po dalších detailech, můžete si celý benjaminův post přečíst ZDE. Nakolik jsou však jím uváděné informace pravdivé, na to si holt budeme muset počkat až do oficiálního vyjádření EA.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: První informace o Mass Effect 4? Objevily se zajímavé zprávy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.