Vesmírná RTS Shallow Space vypadá velmi slibně

Real-time strategie Shallow Space: Insurgency zamířila na IndieGoGo a čeká na komunitní podporu. Podaří se dalšímu zástupci nepříliš početného žánru prorazit?

Shallow Space: Insurgency

Shallow Space: Insurgency FOTO: Special Circumstances

Vesmírných RTS nikdy nebylo mnoho a kvalitních her z tohoto žánru je ještě méně. Proto jsou fanoušci žánru za každou takovou příležitost. V posledních měsících se srdce fanoušků pokusil získat Ancient Space, kterému se to příliš nepovedlo, a remasterovaný Homeworld, který opět ukázal, kdo je tady králem. Nyní se dere na povrch slibně vypadající Shallow Space: Insurgency.

Vesmírná strategie v plně trojrozměrném prostředí dostala zelenou na Greenlight na Steamu a nyní se pokouší o přízeň hráčů na IndieGoGo. I přes všechno, co hra nabízí, se jí ale zatím příliš nedaří. Za devět dní, tedy zhruba třetinu kampaně, vybrala pouhých devět procent požadované částky a hráči se zatím složili na sedm tisíc dolarů z požadovaných 85 000. To je možná trochu škoda, protože hra vypadá, že má rozhodně co nabídnout.

Základem je neotřelé prostředí vesmírné 3D realtime strategie s možností budování základny a těžbou surovin. Hra rovněž obsahuje RPG prvky, kdy mohou hráči vylepšovat své důstojníky a lodě jako takové. To zní samo o sobě zajímavě. 

Tvůrci spolu s odstartováním komunitní kampaně vydali i hratelné demo, hru si tudíž může každý zájemce rovnou vyzkoušet. Tento způsob ale může fungovat jako dvousečná zbraň, což se zřejmě ukazuje v praxi. Za nepříliš vydařenou podporou může stát i malý zájem hráčů o tento žánr, to ale vzhledem k úspěchu remasterovaného Homeworldu příliš nepředpokládáme. I přesto by bylo předčasné tento projekt odsuzovat k neúspěchu, a proto doufáme, že nakonec uspěje. Už jen proto, že podobných her na trhu moc není.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vesmírná RTS Shallow Space vypadá velmi slibně

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.