Vesmírná RTS Shallow Space vypadá velmi slibně

Real-time strategie Shallow Space: Insurgency zamířila na IndieGoGo a čeká na komunitní podporu. Podaří se dalšímu zástupci nepříliš početného žánru prorazit?

Shallow Space: Insurgency

Shallow Space: Insurgency FOTO: Special Circumstances

Vesmírných RTS nikdy nebylo mnoho a kvalitních her z tohoto žánru je ještě méně. Proto jsou fanoušci žánru za každou takovou příležitost. V posledních měsících se srdce fanoušků pokusil získat Ancient Space, kterému se to příliš nepovedlo, a remasterovaný Homeworld, který opět ukázal, kdo je tady králem. Nyní se dere na povrch slibně vypadající Shallow Space: Insurgency.

Vesmírná strategie v plně trojrozměrném prostředí dostala zelenou na Greenlight na Steamu a nyní se pokouší o přízeň hráčů na IndieGoGo. I přes všechno, co hra nabízí, se jí ale zatím příliš nedaří. Za devět dní, tedy zhruba třetinu kampaně, vybrala pouhých devět procent požadované částky a hráči se zatím složili na sedm tisíc dolarů z požadovaných 85 000. To je možná trochu škoda, protože hra vypadá, že má rozhodně co nabídnout.

Základem je neotřelé prostředí vesmírné 3D realtime strategie s možností budování základny a těžbou surovin. Hra rovněž obsahuje RPG prvky, kdy mohou hráči vylepšovat své důstojníky a lodě jako takové. To zní samo o sobě zajímavě. 

Tvůrci spolu s odstartováním komunitní kampaně vydali i hratelné demo, hru si tudíž může každý zájemce rovnou vyzkoušet. Tento způsob ale může fungovat jako dvousečná zbraň, což se zřejmě ukazuje v praxi. Za nepříliš vydařenou podporou může stát i malý zájem hráčů o tento žánr, to ale vzhledem k úspěchu remasterovaného Homeworldu příliš nepředpokládáme. I přesto by bylo předčasné tento projekt odsuzovat k neúspěchu, a proto doufáme, že nakonec uspěje. Už jen proto, že podobných her na trhu moc není.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vesmírná RTS Shallow Space vypadá velmi slibně

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.