Trine 3 ukázal 3D prostředí

Fanoušci plošinovek netrpělivě očekávají třetí díl z populární série Trine. Ten se bude od předchozích dvou mírně odlišovat, a to zejména 3D prostředím.

Trine 3: The Artifacts of Power

Trine 3: The Artifacts of Power FOTO: Frozenbyte

Plná integrace trojrozměrného prostředí je zřejmě tou nejvýraznější změnou, kterou se třetí díl Trine s podtitulem The Artifacts of Power dočká. Jak bude celá hra vypadat se můžete podívat už nyní v níže přiložné desetiminutové ukázce ze hry.

Jak je vidět, hra neztratila nic ze svého kouzla a i nadále zachovává svůj působivý barevný koncept. V některých místech se ale kamera samovolně přepíná a ze 2D prostředí se rázem budeme pohybovat ve třech rozměrech. Důvod je vcelku jasný, třetí rozměr poskytne mnohem více prostoru pro hádanky.

Intergrace dalšího rozměru si ale vyžádala obměnu grafického kabátu, který hře opravdu sluší. Barevná škála i hra světel je skutečně půvabná a nebojíme se říct, že doslova pohádková. Ostatně pohádková je i hra jako taková.

Lze se domnívat, že ve třetím rozměru by se mohly odehrávat i souboje, na to si ale budeme muset zatím počkat. Hra sice vyjde ještě letos, přesné datum ale stále stanoveno nebylo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Trine 3 ukázal 3D prostředí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Získejte 2D psychologickou hororovou hru zcela zdarma

23.01.2019 21:08 Pokud nemáte co hrát, máme pro vás tip, jak rozšířit svoji knihovničku o další zajímavý kousek.

Herní nebe za rohem: Ty nejlepší hry, které vyjdou v prvním čtvrtletí 2019

23.01.2019 20:13 Je tu nový rok a společně s ním přichází i nálož v podobě nových her. Pojďme si představit ty,…

Související:

Nejčtenější články

  1. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  2. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

  3. Nekompromisní grafický výkon za nízkou cenu? Ten má nabídnout GTX 1660 Ti

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.