Age of Empires II se dočká dalšího datadisku

Tak tohle zřejmě nikdo nečekal. Oblíbená strategie Age of Empires II se po šestnácti letech od svého vydání dočká druhého datadisku.

Age of Empires 2

Age of Empires 2 FOTO: Microsoft

Abychom byli přesní, nového rozšíření se dočká HD edice, která dnes slaví dva roky od svého vydání. I přesto je to úspěch a nestává se tak často, aby se tak stará hra dočkala nového obsahu.

Na nový datadisk upozornili sami tvůrci, kteří vydali patch, jenž ukončuje podporu pro Windows XP a napomáhá lepší optimalizaci hry. Vývojáři ale i fanoušci více hledí do budoucna, a nadcházející měsíce pro tuto hru vypadají velmi slibně.

Age of Empires II HD Edition by se měl dočkat větší podpory komunitní tvorby skrze Steam Workshop. V plánu je například integrovaný manažer modifikací, který umožní hráčům ve hře zapínat a vypínat stažené modifikace. Vylepšení by se měl dočkat i multiplayer.

Po datadisku Age of Empires II: The Forgotten, který už má své nejlepší roky za sebou, nás nyní čeká ještě jedna novinka, plnohodnotný dodatek do hry, který bude obsahovat nové civilizace, jednotky, kampaně i samotné herní módy. Datum vydání ani název zatím zveřejněny nebyly, předpokládá se ale, že by tomu mohlo být ještě letos.

Témata: Age of Empires 2
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Age of Empires II se dočká dalšího datadisku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.