Sledujte přednášku na téma: Počítačové hry, historie a prožívání dějin

Pokud na dnešní večer nemáte žádný plán, máme pro vás jeden tip. Přednáška o počítačových hrách, kterou pořádá Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, startuje už ve 20:00.

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance FOTO: Warhorse Studios

Přednáškou na téma "Počítačové hry, historie a prožívání dějin" bude provázet Martin Klíma, který je jedním ze zakladatelů herního studia Warhorse Studios, které v současné době vyvíjí hru Kingdom Come: Deliverance.

Přednášku můžete od 20:00 on-line sledovat zde:

Tvůrci hry místo kouzel, draků a elfů do hry zakomponovali krizí českého státu počátku 15. století a počátky husitské revoluce spolu s běžným životem pozdního středověku.

"Co však z tohoto napětí mezi rekonstrukcí historické reality a herní fikcí pro tvůrce (a potažmo hráče) vyplývá? Je možné si znovu prožít středověk? A co to znamená pro vztah současné populární kultury a dějin? Otázka je o to zajímavější vzhledem k nadcházejícímu 600. husovskému výročí," láká na přednášku spolek studentů historie FF UK.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Sledujte přednášku na téma: Počítačové hry, historie a prožívání dějin

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.