Exkluzivně: Pátrali jsme po české lokalizaci Blackguards 2

Her, které vychází v plné či alespoň částečné české lokalizaci, je jako šafránu. Pokud se nejedná o velká vývojářská studia, většinou připadá tvorba českých titulků na dobrovolníky. Redakce GAMIFIQUE.cz proto zjišťovala, jak to vypadá s lokalizací na chystanou německou strategii Blackguards 2.

Blackguards 2

Blackguards 2 FOTO: Daedalic Entertainment

První díl strategie Blackguards ze studia německých vývojářů Daedalic Entertainment budil mezi hráči patřičné kontroverze. Zatímco jedni si hru s jednoduchým gameplayem, ale tuhými souboji zamilovali, jiným koncept, v němž jde prakticky pouze o tahové souboje, nesedl.

Hra sama o sobě toho totiž o moc víc nenabízí. Pěkné malované prostředí, unikátní bojová pole, lineární příběh a možnost několika málo voleb, které na děj hry nemají příliš velký vliv, do konceptu dnešních her příliš nezapadá. Vývojáři vsadili na tahové souboje, do nichž zakomponovali možnost interakce s prostředím, a výsledkem je hra, která si díky velkému počtu zastánců i odpůrců vysloužila průměrná hodnocení.

To ale vývojáře z Daedalicu neodradilo a za několik týdnů nás poctí svou přítomností druhý díl, který díky malému počtu změn láká na nižší cenu (29,99 eur) oproti dílu prvnímu (39,99 eur). České a slovenské hráče ale mohlo na prvním Blackguards zaujmout něco dnes už takřka nevídaného - česká lokalizace z pera samotných vývojářů.

Ta sice do hry přišla až s patchem 1.6, přesto se objevila, což je dnes pomalu zázrak, když uvážíme, že ani velké mainstreamové tituly (např. Dragon Age: Inquisition) mnohdy českou lokalizaci nemají a musejí na ní pracovat sami fanoušci.

Redakce serveru GAMIFIQUE.cz proto zjišťovala, jak to vypadá s počeštěnou verzí druhého dílu, a fanoušky, kteří se těší, že si temný příběh druhého Blackguards vychutnají ve svém rodném jazyce, musíme bohužel zklamat. Podle slov komunitní manažerky Stefanie Pirischové se česká lokalizace do Blackguards 2 v nejbližší době nechystá.

Hráčům anglického či německého jazyka neznalým tak nezbývá než doufat, že si studio tento krok rozmyslí a lokalizace se v jednom z budoucích patchů objeví. To ostatně nevylučuje ani manažerka. "Jak se říká, nikdy neříkejte nikdy," dodala.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Exkluzivně: Pátrali jsme po české lokalizaci Blackguards 2

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.