Mass Effect 4 do roka venku?

Fanouškům kvalitních RPG zaplesá srdce. Čtvrtý díl sci-fi série Mass Effect od kluků z BioWare by mohl vyjít do března následujícího roku.

Mass Effect

Mass Effect FOTO: BioWare

Alespoň tak to předpovídá herní analytik Michael Pachter ze společnosti Wedbush. Podle něj se her Mass Effect 4 a Mirror's Edge 2 dočkáme do konce fiskálního období, tedy do březena 2016.

Odpovědi na některé otázky a spekulativní teorie už dříve prozradil generální ředitel společnosti BioWare Aaryn Flynn, který uznal za vhodné zasáhnout a vysvětlit budoucí kroky a plány, které má BioWare se čtvrtým Mass Effect.

"Všechny naše hry nyní běží na enginu Frostbite. V jsme se týmu rozhodli v dalším díle Mass Effect některé technologie z DA:I použít. Těšíme se například na budování rozlehlého světa, který ve hře určitě bude," napsal na serveru NeoGAF. Tím ale veškerá podobnost s Dragon Age zřejmě končí.

Podle Flynnova vyjádření by se měl další Mass Effect ještě více opírat o minulost, než tomu bylo v případě DA:I. Jako příklad ukazuje bojové vozidlo Mako známé z prvního dílu."Měli jsme ho v prvním Mass Effect a přineseme ho zpět v mnohem lepší podobě s pocitem, že jsme na něm odvedli mnohem víc práce pro zlepšení hratelnosti celé hry. Nic takového se v Dragon Age nestalo," dodal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Mass Effect 4 do roka venku?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.